Reprezentacja Polski
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Autor Aleksy Kiełbasa - 17 Lutego 2021

Reprezentanci Polski kupują klub PlusLigi

Gwiazdy siatkarskiej reprezentacji Polski mogą przejąć znany klub. Michał Kubiak i Wilfredo Leon, są bardzo blisko zakupu klubu występującego w PlusLidze. Etatowi siatkarze kadry Vitala Heynena mogą już w niedługim czasie stać się właścicielami Vervy Warszawa Orlen Paliwa.

  • Dwaj siatkarze reprezentacji Polski mogą przejąć niedługo klub PlusLigi
  • Michał Kubiak i Wilfredo Leon są zainteresowani kupnem Vervy Warszawa Orlen Paliwa
  • Do zmiany właścicielskiej ma dojść jeszcze w lutym

Michał Kubiak i Wilfredo Leon są bardzo blisko przejęcia siatkarskiego zespołu PlusLigi, Vervy Warszawa Orlen Paliwa. Jak podaje „Puls Biznesu”, gwiazdy reprezentacji Polski miały już nawet pomyślnie zakończyć negocjacje w tej sprawie.

Ten drugi zaangażował się już w przeszłości w pomoc stołecznej ekipie, kiedy 2 lata temu upadłość ogłosił sponsor i właściciel drużyny firma Onico. Wówczas przyjmujący udzielił pożyczki w wysokości 1 miliona złotych. Mimo to sytuacja finansowa warszawskiego zespołu wciąż jest bardzo trudna.

Siatkarze reprezentacji Polski blisko kupienia Vervy Warszawa

Jak przekazuje „Puls Biznesu”, negocjacje dotyczące przejęcia klubu przez zawodników reprezentacji Polski miały zakończyć się pomyślnie. Podobno rozmowy nie należały do najłatwiejszych.

Paweł Cibicki wyznał prawdę. Piłkarz ma poważne problemyPaweł Cibicki wyznał prawdę. Piłkarz ma poważne problemyCzytaj dalej

Aktualny właściciel Bertrand Jasiński miał wycenić swój wkład i zażądać odkupienia udziałów po wysokiej cenie, a następnie zażądać 20% wpływów od nowych sponsorów.

Kubiak i Leon oferowali świadczenia marketingowe w barterze dla spółek Jasińskiego. Rozmowy ponoć zrywano kilkukrotnie, co miało sprawić, że z inicjatywy wycofał się Bartosz Kurek. Według dostępnych informacji pozostali siatkarze są gotowi wyłożyć 2 miliony złotych.

Klub ma trafić w ręce Kubiaka i Leona jeszcze w tym miesiącu

„Puls Biznesu” przekazuje, że rozmowy są na ostatniej prostej i jeśli nie nastąpi nic niespodziewanego, to jeszcze w lutym Verva Warszawa Orlen Paliwa powinna mieć nowych właścicieli. W przeciwnym wypadku klub może ogłosić bankructwo.

Ponoć obaj zawodnicy chcą stworzyć w Warszawie „najbardziej spektakularny” projekt siatkarski w Polsce.

W trwającym sezonie siatkarskiej PlusLigi Verva Warszawa Orlen Paliwa plasuje się na bardzo wysokim 5. miejscu. Zespół od kilku lat prezentuje się z dobrej strony, dlatego jego upadek byłby wielką stratą dla polskiej siatkówki.

Źródła: Puls Biznesu, WP SportoweFakty

Artykuły polecane przez redakcję ZeStadionu:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News