Robert Kubica
Rex Features/East News
Autor Aleksy Kiełbasa - 12 Lutego 2021

Oficjalnie: Robert Kubica w teamie WRT

Poznaliśmy najbliższą przyszłość Roberta Kubicy. Polski kierowca podjął decyzję, w jakim zespole i w jakiej serii wyścigowej będzie występował w trakcie najbliższego sezonu. Okazało się, że wybór padł na team WRT i serię European Le Mans Series. Dla krakowianina oznacza to nowy rozdział w karierze, ale pamiętajmy, że 36-latek wciąż pełni jeszcze funkcję kierowcy rozwojowego temu Formuły 1 Alfa Romeo Racing Orlen.

  • Robert Kubica podjął decyzję o swojej przyszłości
  • Polak będzie jeździł w teamie WRT ścigającego się w European Le Mans Series
  • Krakowian podkreśla, że jest to dla niego nowy rozdział i nowe wyzwanie w karierze

Robert Kubica w trakcie najbliższego sezonu nie tylko będzie pełnił rolę kierowcy rozwojowego w teamie Formuły 1 Alfa Romeo Racing Orlen, ale również sam weźmie udział w wyścigach.

Polak zdecydował się dołączyć do teamu WRT startującego w serii European Le Mans Series. Dla nowego zespołu krakowianina będzie to pierwszy pełny sezon w wyścigach długodystansowych.

Robert Kubica będzie jeździł w wyścigach długodystansowych

WRT pojawi się w trakcie tego sezonu w dwóch seriach długodystansowych WEC oraz ELMS. Dzięki temu ekipa będzie mogła ubiegać się o udział w wyścigu 24h Le Mans.

PZPN zdyskwalifikował byłego sędziegoPZPN zdyskwalifikował byłego sędziegoCzytaj dalej

Zgodnie z przewidywaniami Robert Kubica będzie występował w kategorii LMP2.Polak miał już okazję bliżej poznać pojazd w trakcie przygotowań do Daytona 24h, w których wziął udział. Jednak ostatecznie krakowianin nie wyjechał na tor, ponieważ zespół High Class Racing wycofał się z rozgrywek po dwóch godzinach przez awarię skrzyni biegów.

Team WRT jest bardzo usatysfakcjonowany tym, że Kubica dołączył do ich szeregów.

- Powiedzieć, że z radością witamy Roberta w rodzinie WRT to mało powiedziane. Wszyscy, a szczególnie ja, darzymy Roberta głębokim podziwem. To prawdziwy zawodnik wyścigowy, człowiek napędzany niepohamowaną pasją. Rozmawialiśmy z nim w przeszłości, a teraz możliwość pracy z nim to kolejne spełnienie marzeń – wyznał szef WRT, Vincent Vosse. ‘

Kubica podekscytowany: „To nowe wyzwanie”

Robert Kubica również nie krył radości oraz ekscytacji, że stoi przed zupełnie nowym etapem w swojej karierze.

- Będzie to mój pierwszy pełny sezon w wyścigach długodystansowych, z dzieleniem się samochodem z zespołowymi partnerami – co odkryłem parę tygodni temu w Daytonie. Nie mogę się doczekać rozpoczęcia pracy z zespołem, w fabryce i na torze. Cały projekt jest niesamowicie motywujący i chcę gorąco podziękować Vincentowi, który mocno naciskał, aby to się udało – powiedział Polak.

Robert Kubica Instagram

Najbliższa edycja European Le Mans Series rozpocznie się 18 kwietnia wyścigiem w Barcelonie na torze Imola. Pojedyncze zawody tej serii trwają przynajmniej 4 godziny. W sumie zaplanowano 6 rund, które poprzedzą kwietniowe testy w stolicy Katalonii.

Źródła: sport.pl, PowrótRoberta.pl

Artykuły polecane przez redakcję ZeStadionu:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News