Robert Lewandowski zabezpieczone telefony
Iberion
Autor Piotr Bernaciak - 5 Lutego 2021

Prokuratura zabezpieczyła telefony Roberta Lewandowskiego

Robert Lewandowski od pewnego czasu pozostaje w otwartym konflikcie z Cezarym Kucharskim. Sprawa wciąż trwa, a prokuratura poszukuje nowych dowodów w sprawie. Teraz dowiadujemy się o zabezpieczeniu telefonów należących do piłkarza Bayernu Monachium.

Robert Lewandowski jakiś czas temu zdecydował się poinformować policję o szantażu, jakiego dopuścić miał się Cezary Kucharski. Polski napastnik przekazał, że jego były menedżer miał za pieniądze kryć jego domniemane oszustwa podatkowe. Sprawa jest w toku od dłuższego czasu.

Jak się dowiadujemy, prokuratura zabezpieczyła telefony należące do Roberta Lewandowskiego. Są one ważnym dowodem w sprawie, bo to właśnie za ich pomocą piłkarz nagrywał słowa swojego wieloletniego współpracownika. Dzięki nim być może uda się poznać kolejne fakty w sprawie.

Konfliktem Lewandowskiego z Kucharskim środowisko piłkarskie w Polsce żyje już od dłuższego czasu. Ich współpraca była przez wiele lat historią wielkiego sukcesu, jednak po czasie na jaw wyszły kulisy działań menedżera. Miały one nie podobać się napastnikowi Bayernu.

Robert Lewandowski miał być szantażowany

7 października do prokuratury wpłynęło zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez Cezarego Kucharskiego, który miał szantażować kapitana reprezentacji Polski i stosować wobec niego groźby karalne. Momentalnie o sprawie zrobiło się głośno, bowiem nikt nie spodziewał się, że konflikt obu panów przybierze takie właśnie rozmiary.

Cezary Kucharski został początkowo zatrzymany, jednak po wpłaceniu kaucji wyszedł na wolność. Póki co w prokuraturze odpowiada jako wolny człowiek, lecz mało wątpliwe jest, by sprawa zakończyła się ugodą. Konflikt Lewandowskiego i Kucharskiego trwa już zbyt długo.

Kilka miesięcy temu Lewandowski również zjawił się w Warszawie, by zeznawać w sprawie, podobnie zrobiła Anna Lewandowska, która jako członek rodziny piłkarza również miała stać się ofiarą gróźb ze strony Kucharskiego. Teraz prokuratura potrzebowała nowych dowodów.

Z tej okazji śledczy zabezpieczyli telefony należące do Roberta Lewandowskiego, dzięki czemu być może uda się poznać kolejne fakty w sprawie. Piłkarz za pomocą telefonów nagrywał słowa Kucharskiego, którymi zajmuje się prokuratura.

Robert Lewandowski toczy spór z Cezarym Kucharskim

Na ten moment trudno przewidzieć, jakim wyrokiem zakończy się sprawa. Jeśli Robert Lewandowski dysponuje kolejnymi nagraniami przedstawiającymi działania Cezarego Kucharskiego, zapewne nie obejdzie się bez kary. Jej wysokość pozostaje jednak niewiadomą.

Część nagrań jakiś czas temu została opublikowana w internecie. W przyszłości zapewne doczekamy się również kolejnych faktów w sprawie.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News