Skoczkowie
Pierre Teyssot / SplashNews.com/East News
Autor Mateusz Dziubiński - 5 Lutego 2021

Piękny gest polskich skoczków. Pomogli wielkim rywalom (FOTO)

Skoczkowie reprezentacji Polski sprawili, że każdy kibic w naszym kraju może być z nich dumny.  Polacy zdobyli się na piękny gest względem swoich wielkich rywali, czyli Norwegów. Sytuacja miała miejsce przed zawodami Pucharu Kontynentalnego w Willingen. Rywale Biało-Czerwonych napotkali niespodziewany problem. Nasi kadrowicze postanowili pomóc.

  • W ten weekend zawodnicy Pucharu Świata będą rywalizować na skoczni w Klingenthal
  • Polscy skoczkowie wezmą także udział w zawodach Pucharu Kontynentalnego w Willingen
  • Przed tymi zawodami Polacy dostarczyli kibicom powodów do dumy
  • Biało-Czerwoni zdobyli się na piękny gest i pomogli w potrzebie swoim rywalom

Skoczkowie reprezentacji Polski pokazali się z najlepszej możliwej strony. Tym razem nie chodzi jednak o występy na skoczni, ale to, co zrobili poza nią. Polacy ruszyli z pomocą swoim rywalom, którzy napotkali niespodziewane problemy przed zawodami Pucharu Kontynentalnego w Willingen.

Skoczkowie reprezentacji Polski ruszyli na pomoc potrzebującym rywalom

Kibice odliczają już godziny do kolejnych zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich. Kamil Stoch i pozostali podopieczni trenera Michala Doleżala będą brać udział w zawodach w niemieckim Klingenthal. W piątek pojawiły się jednak niepokojące doniesienia.

Plany organizatorów weekendowych konkursów może po raz kolejny pokrzyżować pogoda. Prognozy mówią o złych warunkach, które mogą uniemożliwić rywalizację na skoczni. Tylko w piątek aura ma sprzyjać skoczkom.

W piątek skoczkowie będą rywalizować w prologu, w którym do wygrania jest atrakcyjna nagroda. Zwycięzca zgarnie 3000 franków szwajcarskich, czyli około 12 tys. złotych. Zapadła decyzja o anulowaniu kwalifikacji, gdyż do zawodów zgłosiło się tylko 50 zawodników.

Ciekawie jest jednak nie tylko w Klingenthal, ale i Willingen, gdzie skoczkowie rywalizowali przed tygodniem. Teraz niemiecka miejscowość gości skoczków, którzy walczą w Pucharze Kontynentalnym. Przed zawodami doszło do niecodziennej sytuacji, której bohaterem stali się Polscy skoczkowie.

Biało-Czerwoni przekazali sprzęt swoim rywalom

Przed zawodami poważne problemy mieli rywale Polaków, Norwegowie. Ich sprzęt nie dojechał do Willingen i istniało ryzyko, że nie bądą oni mogli wziąć udziału w zawodach. Właśnie wtedy do akcji wkroczyli polscy skoczkowie.

Biało-Czerwoni zaproponowali Norwegom pomoc. Nasi reprezentanci użyczyli rywalom swojego sprzętu. Na Instagramie o akcji Polaków poinformował Sandre Ringen.

- Szukałem wiązań, odkąd przyjechałem do Willingen bez nart. 30 minut przed startem w końcu je mam - napisał skoczek w relacji na swoim profilu i dołączył wielkie podziękowania dla Macieja Kota, który przekazał mu wspomniane wiązania.

Skoczkowie

Nam nie pozostaje nic innego, jak bić brawa Polakom za piękną postawę fair play. Z powodu złych warunków panujących w Willingen oba konkursy planowane na weekend odbędą się w piątek. Polacy wystartują w składzie Maciej Kot, Paweł Wąsek, Aleksander Zniszczoł, Stefan Hula oraz Karol Niemczyk.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News