Robert Lewandowski
Fei LipuĄ EAST NEWS
Autor Mateusz Dziubiński - 8 Czerwca 2020

Ile jest wart Robert Lewandowski? Zaskakująca wycena ekspertów

Robert Lewandowski to bez wątpienia obecnie jeden z najlepszych piłkarzy na świecie. Napastnik Bayernu Monachium w każdym sezonie zdobywa mnóstwo bramek, co sukcesywnie podnosi jego wartość. Dziennikarze ze strony “Football Observatory” specjalizującej się w tego typu rankingach oszacowali, ile wart jest aktualnie kapitan naszej reprezentacji. 

Robert Lewandowski prezentuje obecnie niesamowitą formą, co daje mu pewne miejsce w czołówce najlepszych piłkarzy świata. Po raz kolejny znalazł się także w zestawieniu uwzględniającym najdroższych zawodników. Polski napastnik przez fachowy portal został wyceniony na znacznie większą kwotę niż choćby Cristiano Ronaldo.

Robert Lewandowski wśród najdroższych piłkarzy świata

Strona “Football Observatory” od dawna specjalizuje się w opracowywaniu zestawienia najdroższych aktualnie piłkarzy świata. Dziennikarzom służy do tego specjalny algorytm, a brane pod uwagę są między innymi takie czynniki jak wiek, osiągnięcia, czy indywidualne umiejętności. Z wyliczeń wynika, że najdroższy jest występujący w Paris Saint-Germain Kylian Mbappe. Wyceniono go na kosmiczną dumę 259,2 miliona euro.

Za jego plecami znalazł się Raheem Sterling z Manchesteru City, którego wartość oszacowano na 194,7 miliona euro. Kolejne miejsca to Jadon Sancho z Borussii Dortmund - 179,1 miliona, Trent Alexander Arnold z Liverpoolu - 171,1 miliona oraz Marcus Rashford z Manchesteru United - 152,3 miliona euro.

Lewandowski droższy od samego Cristiano Ronaldo

Odwieczni rywale, czyli Cristiano Ronaldo i Lionel Messi zajęli dalsze miejsca. 35-letni Portugalczyk jest najstarszym spośród sklasyfikowanych zawodników, a wycena w wysokości 62,8 miliona euro dała mu 70. miejsce. Messi jest wyceniony na dokładnie 100 milionów i zajmuje 21. lokatę. W zestawieniu nie zabrakło oczywiście Roberta Lewandowskiego, który jest też jedynym Polakiem w najlepszej setce. “Lewy” w ocenie dziennikarzy wart jest 75.6 miliona euro i zajmuje 49. miejsce.

Źródło: “Football Observatory”

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News