Robert Lewandowski Porsche
kolbert-press/Ulrich Gamel via www.imago-images.de/Imago Sport a
Autor Łukasz Kowalski - 10 Czerwca 2020

Robert Lewandowski pokazał swój samochód. To prawdziwa bestia warta miliony, mieć ją mogą jedynie nieliczni

Robert Lewandowski jest najlepiej zarabiającym piłkarzem nie tylko Bayernu Monachium ale także całej Bundesligi. Piłkarz znajduje się na liście najbogatszych Polaków. Oprócz inwestycji zawodnik przeznacza także pieniądze na powiększenie swojej floty samochodów. Najnowsze auto "Lewego" to prawdziwa bestia.

Robert Lewandowski jest jednym z najlepszych piłkarzy na świecie. W ubiegłorocznym plebiscycie "France Football" na najlepszego zawodnika 2019 roku zajął ósme miejsce. Swoją postawą i formą strzelecką Polak zasłużył na miano najlepszego gracza Bayernu Monachium. Włodarze klubu odpowiednio wynagradzają kapitanowi reprezentacji Polski jego grę, czyniąc go najlepiej zarabiającym piłkarzem Bayernu.

Robert Lewandowski jest jednym z najbogatszych Polaków

Robert Lewandowski wydaje się świadomym tego, że jego kariera piłkarska nie będzie trwała wiecznie. Pieniądze zarobione w trakcie kariery mądrze inwestuje, dzięki czemu powiększa swój majątek. Napastnik w 2018 roku pojawił sie na liście najbogatszych Polaków przygotowanej przez "Wprost". Wyczyn powtórzył rok później. Magazyn w zestawieniu wziął pod uwagę wspólny majątek zawodnika i jego żony Anny. Szacowany majątek piłkarza to 450 milionów złotych.

Zawodnik przy swoim poziomie zarobków może sobie pozwolić czasem na spełnienie jakiejś zachcianki. Kapitan reprezentacji Polski jest fanem motoryzacji i w swojej kolekcji posiada jedne z najdroższych i najszybszych samochodów świata. Lewandowski w przeszłości jeździł takimi samochodzami jak: Ferrari F12 Berlinetta, Lamborghini Gallardo, Bentley Continental GT czy Mercedesa S 560 Maybach.

Nowe auto Lewandowskiego to prawdziwa bestia

Ostatnio uwagę kibiców, jak i fotoreporterów przyciągnął nowy wóz kapitana reprezentacji Polski. Polak na treningi Bayernu po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa zaczął przyjeżdżać Porsche 911 Speedster. Fani szybko znaleźli specyfikację auta i okazuje się, że jest to niezwykle rzadki i szybki samochód.

Nowe auto Roberta Lewandowskiego jest najdroższym modelem Porsche na świecie. Polak za swój egzemplarz zapłacił 1,3 mln złotych. Samochód przyśpiesza do 100 km/h w zaledwie 4 sekundy i osiąga maksymalną prędkość na poziomie 310 km/h. Pod maską ma ponad 500 koni mechanicznych. Dodatkowo jest to seria limitowana i na świecie istnieje tylko kilka takich samochodów.

- Jestem normalnym człowiekiem. Nie będę chował aut w garażu w obawie, że ktoś mi zrobi zdjęcie. Ciężko zapracowałem na to, co mam. Nikomu tego nie zabrałem, nikt mi za darmo nic nie dał - powiedział kiedyś w jednym z wywiadów Robert Lewandowski.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News