Robert Lewandowski gole
CHRISTOF STACHE/AFP/East News
Autor Łukasz Kowalski - 24 Października 2020

Genialny Robert Lewandowski. Znowu dominował, Eintracht na kolanach, trzy bramki Polaka

Robert Lewandowski się nie zatrzymuje. Kapitan reprezentacji Polski po raz kolejny pokazał swoją wielką klasę w meczu Bundesligi. Jeszcze kilka dni temu napastnik był krytykowany przez niemieckie media. Teraz odpowiedział w najlepszy możliwy sposób. Lewandowski poprowadził Bayern Monachium do zwycięstwa nad Eintrachtem Frankfurt i strzelił 3 bramki.

Robert Lewandowski po raz kolejny pokazał wielką klasę w meczu Bundesligi. Polak kontynuuje swoją strzelecką passę w lidze niemieckiej i pewnym krokiem idzie po kolejną koronę króla strzelców Bundesligi.

Robert Lewandowski pokazał klasę w meczu Bundesligi

Poprzedni sezon w wykonaniu Lewandowskiego był fantastyczny. Razem z Bayernem Monachium wygrał mistrzostwo i Puchar Niemiec, a także triumfował w Lidze Mistrzów. We wszystkich tych rozgrywkach królem strzelców był Lewandowski. Teraz zapewne chciałby powtórzyć te osiągnięcia.

Polak w ostatnich dniach znalazł się w ogniu krytyki ze strony niemieckich mediów. Lewandowski został uznany za najgorszego zawodnika mistrzów Niemiec w spotkaniu Ligi Mistrzów przeciwko Atletico.

Media w Niemczech po spotkaniu z Los Colchoneros nie miał zbyt wielu okazji do strzelenia gola. Najbardziej klarowną sytuację miał na początku pierwszej połowy, ale piłka po jego strzale minęła bramkę Jana Oblaka o kilka metrów.

W sobotnim spotkaniu ligowym przeciwko Eintrachtowi Frankfurt miał doskonałą okazję, by odpowiedzieć swoim krytykom. Lewandowski zrobił to bardzo szybko. Już w 10 minucie spotkania dał prowadzenie Bayernowi Monachium. Polak wykorzystał dokładne podanie Kingsley'a Comana i strzałem w górny róg bramki nie dał szans Kevinowi Trappowi.

Przewaga mistrzostw Niemiec w spotkaniu z Eintrachtem nie podlegała dyskusji. Monachijczycy raz za razem atakowali bramkę Orłów i tylko kwestią czasu były kolejne bramki Bawarczyków. Kibice na kolejne trafienie nie musieli długo czekać.

Bawarczycy w 26 minucie spotkania wykorzystali rzut rożny. Joshua Kimmich idealnie dośrodkował w pole karne, a tam idealnie odnalazł się Lewandowski. Polak wyszedł wysoko w górę i głową podwyższył wynik spotkania na 2:0.

Hat-trick Roberta Lewandowskiego

Po przerwie dalej swoją przewagę potwierdzali Bawarczycy. Lewandowski kontynuował swoją świetną grę. W 61 minucie Polak wykorzystał świetne podanie od Douglasa Costy. Napastnik idealnie wbiegł między obrońców i pewnym strzałem skompletował hat-tricka.

Polak nie miał już więcej okazji do strzelenia kolejnych goli. W 68. minucie spotkania Lewandowskiego zmienił Maxim Chupo-Moting. Do samego końca Bawarczycy kontrolowali przebieg spotkania. Cztery minuty później na 4:0 strzelił Leroy Sane. W doliczonym czasie wynik na 5:0 ustalił Jamal Musiala.

Lewandowski po pięciu meczach ligowych ma na koncie już 10 bramek. Polski napastnik ma cztery gole przewagi w zestawieniu strzelców nad Andrejem Kramariciem. Dzięki zwycięstwu nad Eintrachtem Bayern awansował na fotel lidera Bundesligi.

Test maseczek ochronnych - który rodzaj jest najskuteczniejszy?