Robert Lewandowski gole
CHRISTOF STACHE/AFP/East News
Autor Łukasz Kowalski - 24 Października 2020

Genialny Robert Lewandowski. Znowu dominował, Eintracht na kolanach, trzy bramki Polaka

Robert Lewandowski się nie zatrzymuje. Kapitan reprezentacji Polski po raz kolejny pokazał swoją wielką klasę w meczu Bundesligi. Jeszcze kilka dni temu napastnik był krytykowany przez niemieckie media. Teraz odpowiedział w najlepszy możliwy sposób. Lewandowski poprowadził Bayern Monachium do zwycięstwa nad Eintrachtem Frankfurt i strzelił 3 bramki.

Robert Lewandowski po raz kolejny pokazał wielką klasę w meczu Bundesligi. Polak kontynuuje swoją strzelecką passę w lidze niemieckiej i pewnym krokiem idzie po kolejną koronę króla strzelców Bundesligi.

1. Przepiękna bramka rywali Lecha Poznań. Piłkarz Rangers huknął jak z armaty z połowy boiska, co za gol (WIDEO)
  2. Prawdziwy dramat. Jolanta Kwaśniewska nie mogła dłużej milczeć
  3. Smutna informacja obiegła media. Kibic pobity przez bandytów nie żyje, jego życie od lat było wielkim cierpieniem
Kamil Stoch grzmi przed nowym sezonem Pucharu Świata. Kamil Stoch grzmi przed nowym sezonem Pucharu Świata. "Cel uświęca środki", może zostać najlepszym w historiiCzytaj dalej

Robert Lewandowski pokazał klasę w meczu Bundesligi

Poprzedni sezon w wykonaniu Lewandowskiego był fantastyczny. Razem z Bayernem Monachium wygrał mistrzostwo i Puchar Niemiec, a także triumfował w Lidze Mistrzów. We wszystkich tych rozgrywkach królem strzelców był Lewandowski. Teraz zapewne chciałby powtórzyć te osiągnięcia.

Polak w ostatnich dniach znalazł się w ogniu krytyki ze strony niemieckich mediów. Lewandowski został uznany za najgorszego zawodnika mistrzów Niemiec w spotkaniu Ligi Mistrzów przeciwko Atletico.

Media w Niemczech po spotkaniu z Los Colchoneros nie miał zbyt wielu okazji do strzelenia gola. Najbardziej klarowną sytuację miał na początku pierwszej połowy, ale piłka po jego strzale minęła bramkę Jana Oblaka o kilka metrów.

W sobotnim spotkaniu ligowym przeciwko Eintrachtowi Frankfurt miał doskonałą okazję, by odpowiedzieć swoim krytykom. Lewandowski zrobił to bardzo szybko. Już w 10 minucie spotkania dał prowadzenie Bayernowi Monachium. Polak wykorzystał dokładne podanie Kingsley'a Comana i strzałem w górny róg bramki nie dał szans Kevinowi Trappowi.

Przewaga mistrzostw Niemiec w spotkaniu z Eintrachtem nie podlegała dyskusji. Monachijczycy raz za razem atakowali bramkę Orłów i tylko kwestią czasu były kolejne bramki Bawarczyków. Kibice na kolejne trafienie nie musieli długo czekać.

Bawarczycy w 26 minucie spotkania wykorzystali rzut rożny. Joshua Kimmich idealnie dośrodkował w pole karne, a tam idealnie odnalazł się Lewandowski. Polak wyszedł wysoko w górę i głową podwyższył wynik spotkania na 2:0.

Justyna Żyła znów zaskoczyła całą Polskę. Nie będzie już więcej kontrowersji? Piotr Żyła i tysiące Polaków odetchną z ulgąJustyna Żyła znów zaskoczyła całą Polskę. Nie będzie już więcej kontrowersji? Piotr Żyła i tysiące Polaków odetchną z ulgąCzytaj dalej

Hat-trick Roberta Lewandowskiego

Po przerwie dalej swoją przewagę potwierdzali Bawarczycy. Lewandowski kontynuował swoją świetną grę. W 61 minucie Polak wykorzystał świetne podanie od Douglasa Costy. Napastnik idealnie wbiegł między obrońców i pewnym strzałem skompletował hat-tricka.

Polak nie miał już więcej okazji do strzelenia kolejnych goli. W 68. minucie spotkania Lewandowskiego zmienił Maxim Chupo-Moting. Do samego końca Bawarczycy kontrolowali przebieg spotkania. Cztery minuty później na 4:0 strzelił Leroy Sane. W doliczonym czasie wynik na 5:0 ustalił Jamal Musiala.

Lewandowski po pięciu meczach ligowych ma na koncie już 10 bramek. Polski napastnik ma cztery gole przewagi w zestawieniu strzelców nad Andrejem Kramariciem. Dzięki zwycięstwu nad Eintrachtem Bayern awansował na fotel lidera Bundesligi.

2. Kuriozalna sytuacja, niezwykle drogie etui do iPhone'a jest wadliwe. Apple: "I dobrze"
  3. Wielki komplement trenera Benfiki w kierunku piłkarzy Lecha. "Mocniejsi od tych z Ligi Mistrzów"
  4. To już koniec legendarnego polskiego klubu? Po 99. latach zawieszono wszelkie zajęcia sportowe, upadek jest bardzo bliski