Robert Lewandowski
Instagram.com/_rl9
Autor - 25 Sierpnia 2020

Robertowi Lewandowskiemu kończy się kontrakt. Wielki transfer bardzo prawdopodobny

Robert Lewandowski ma za sobą niebywały sezon, który może się w jego karierze już nie powtórzyć. Teraz po zakończeniu wszystkich rozgrywek Polak może chwilę odpocząć i świętować sukces, lecz niedługo znów będzie musiał wrócić do ciężkiej pracy, aby osiągać kolejne wspaniałe wyniki oraz konieczne będzie uporządkowanie jego spraw kontraktowych.

Robert Lewandowski w niedzielę wieczorem sięgnął po upragnione zwycięstwo w Lidze Mistrzów, po tym jak Bayern Monachium z Polakiem w składzie pokonało PSG w finale tych rozgrywek. Teraz przed Robertem odpoczynek i świętowanie, ale także zastanowienie się nad przyszłością.

Robert Lewandowski zdecyduje się na wielką zmianę?

Sezon 2019/2020 był jednym z najtrudniejszych dla całej światowej piłki, jednak z drugiej strony był najlepszy od lat dla wielu polskich kibiców, a z pewnością był taki dla Roberta Lewandowskiego, który zdobył wszystko, co było do zdobycia w klubowej piłce. Potrójna korona i tytuł króla strzelców we wszystkich trzech najważniejszych rozgrywkach w kraju i Europie musi robić wrażenie.

Przed Polakiem teraz chwila odpoczynku, nawet od gry w reperezentacji, o czym informowaliśmy wczoraj. Później jednak 32-letni zawodnik będzie musiał zastanowić się co dalej, również w kwestiach finansowych. Jak podaje serwis meczyki.pl, Polakowi kończy się kontrakt z Nike i z pewnoścą po takim sukcesie odzieżowy gigant może się spodziewać konkurencji ze strony innych firm, które będą chciały mieć umowę z najlepszym polskim piłkarzem.

Zostanie przy Nike, a może wybierze Adidasa

Na tę chwilę Robert Lewandowski jest związany z takimi markami jak Huawei, Gillette, T-Mobile oraz właśnie Nike. Jednakże jeśli chodzi o ostatniego z nich, Polak nigdy nie był pierwszoplanową postacią w ich globalnych akcjach reklamowych. Teraz, gdy kapitan reprezentacji Polski przyćmił wszystkie światowe gwiazdy powinno się to zmienić.

Nie ma jednak pewności, że zostanie on przy amerykańskim producencie odzieży i sprzętu sportowego. Możliwe, że w walce o kontrakt z Polakiem dużą przewagę zyska Adidas, który jest nie mniej rozpoznawalny i również może zaoferować wysoki kontrakt Lewandowskiemu. Co więcej od lat niemiecka firma związana jest z klubem naszego napastnika, Bayernem Monachium i jest jego udziałowcem. Podpisanie kontraktu z Lewandowskim byłoby dla Adidasa niezwykle mocnym zagraniem marketingowym.

Źródło: meczyki.pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News