Skoki narciarskie w Rasnovie
Ze Stadionu
Autor Piotr Bernaciak - 5 Lutego 2021

Fatalne wiadomości dla skoczków narciarskich. Konkurs PŚ może zostać odwołany

Skoki narciarskie w Rasnovie nie odbędą się? Coraz więcej na to wskazuje, a wszystkiemu winna jest pogoda na rumuńskiej skoczni. Warunki są wybitnie niesprzyjające, dlatego organizatorzy rozmyślają nad potencjalnymi rozwiązaniami tej sytuacji.

Skoki narciarskie w przyszłym tygodniu mają odbyć się w rumuńskim Rasnovie. Teraz najlepsi skoczkowie świata rozpoczynają rywalizację w Klingenthal, jednak niewykluczone, że potem czeka ich wymuszona przerwa w zawodach. Wszystko zależy od pogody.

Sytuacja na skoczni w Rasnovie z pewnością nie jest sprzyjająca. Wszystko przez brak śniegu, z którym trudno jest walczyć. Możliwe jest oczywiście produkowanie sztucznego śniegu, jednak trudno ocenić, czy uda się dostarczyć jego odpowiednią ilość.

Jakie są więc możliwości organizatorów? Zdecydowanie nie mają ich oni zbyt wiele. Fani najlepszych skoczków nie kryją wielkiego smutku, bo może okazać się, że konkurs Pucharu Świata w Rumunii zostanie całkowicie odwołany. Wtedy można przenieść go na inny termin.

Skoki narciarskie w Rasnovie zostaną odwołane?

Skocznia w Rasnovie to stosunkowo nowy obiekt w kalendarzu Pucharu Świata. Najlepsi zawodnicy walczący o Kryształową Kulę zadebiutowali tam na początku 2020 roku, gdy doszło tam do dwóch konkursów. Padły one łupem Stefana Krafta i Karla Geigera.

Wydawało się, że zostanie ona na stałe włączona do kalendarza i skoczkowie zawitają w Rumunii ponownie w 2021 roku, jednak obecnie nie jest już to wcale pewne. Wszystko przez niesprzyjające warunki. Wydaje się, że utrzymanie korzystnych warunków będzie graniczyć z cudem.

W Rasnovie jest teraz 13 stopni Celsjusza, na skoczni oczywiście brakuje również śniegu. Na ten moment trudnością wydaje się nawet wyprodukowanie odpowiedniej ilości śniegu, by zawody mogły dojść do skutku. W takich warunkach pogodowych się on nie utrzyma.

Czy zawody w Rasnovie zostaną więc odwołane? Dużo na to wskazuje, jednak nie warto niczego przesądzać. Możliwe, że konkurs zostanie przełożony na inny termin, choć trudno ocenić, czy w późniejszej fazie sezonu warunki będą miały szansę być lepsze.

Polscy skoczkowie walczą w Klingenthal

Obecnie polscy skoczkowie do spółki z innymi ze światowej czołówki walczyć mają w konkursie PŚ w Klingenthal. Już jutro początek pierwszego konkursu, jednak i tu nie zabraknie problemów. Wszystko przez zmienny wiatr.

Zawody Pucharu Świata w Klingenthal odbędą się jutro o 14.30. Transmisję przeprowadzi Telewizja Polska oraz Eurosport.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News