skoki narciarskie dawid kubacki kamil stoch
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Autor Łukasz Kowalski - 29 Września 2020

Wybrano najlepszego polskiego skoczka. Ranking jest bezwzględny, ale kibice nie mówią jednogłośnie

Skoki narciarskie w Polsce budzą emocje nie tylko zimą. Polski Związek Narciarski jakiś czas temu opublikował ranking najlepszych polskich skoczków minionego sezonu. Nie wszyscy kibice zgadzają się z tym zestawieniem.

Skoki narciarskie są jednym z najpopularniejszych w Polsce dyscyplin sportowych. Nic dziwnego, że wzbudzają emocje także po zakończeniu sezonu zimowego. Miniony, przedwcześnie zakończony sezon polscy skoczkowie mogą uznać z udany.

Skoki narciarskie wzbudzają w Polsce dużo emocji

Skoki narciarskie w Polsce wzbudzają wiele emocji, nie tylko podczas zimowego pucharu świata, ale przez cały rok. Zakończony sezon był bardzo udany dla polskich skoczków. Polski Związek Narciarski jak co roku opublikował ranking najlepszych zawodników minionego cyklu.

W minionym sezonie w Pucharze Świata najlepiej poradził sobie Dawid Kubacki, który w klasyfikacji generalnej zajął czwarte miejsce. Dodatkowo jako trzeci Polak w historii, po Adamie Małyszu i Kamilu Stochu, wygrał Turniej Czterech Skoczni.

Tuż za nim w klasyfikacji generalnej uplasował się nasz trzykrotny mistrz olimpijski Kamil Stoch. Polak wygrał trzy konkursy cyklu Pucharu Świata, a także triumfował w zakończonym przedwcześnie Raw Air.

Polski Związek Narciarski opublikował coroczny ranking

Polski Związek Narciarski jak co roku opublikował ranking skoczków. Zgodnie z przedstawioną przez związek punktacją, najlepszym polskim skoczkiem ubiegłego sezonu był Dawid Kubacki, który zdobył 240 punktów, na drugim miejscu znalazł się Kamil Stoch, który uzbierał 200 punktów, a na ostatnim miejscu na podium znalazł się Piotr Żyła, który dostał 160 "oczek". W rankingu opublikowanym przez PZN, na niższych miejscach znaleźli się Paweł Wąsek, Klemens Murańka, Stefan Hula, Andrzej Stękała, Jakub Wolny i Aleksander Zniszczoł.

W rankingu kobiet najlepsza była Kinga Rajda, która od związku dostała 240 punktów. 200 punktów miała druga z kolei Joanna Szwab, a trzecia Anna Twardosz uzbierała 160 punktów. Podobny ranking przygotowano także dla juniorów, wśród których najlepszy okazał się Tomasz Pilch z dorobkiem 180 punktów. 30 oczek mniej miał drugi w zestawieniu Mateusz Gruszka, a trzeci Szymon Jojko miał 120 punktów.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News