Skoki narciarskie
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Autor Mateusz Dziubiński - 12 Kwietnia 2020

Noriaki Kasai skończy karierę? Wszystko jest już jasne, Japończyk nie ma wątpliwości

Skoki narciarskie przez niemal trzydzieści lat cieszyły się z występów legendarnego Japończyka Noriakiego Kasaiego. W ostatnich miesiącach jego pozycja w kadrze z kraju kwitnącej wiśni osłabła, a wielu zaczęło się zastanawiać, czy doświadczony skoczek zakończy karierę. Sam zainteresowany rozwiał wątpliwości. 

Skoki narciarskie nie oglądały dotąd takich zawodników jak Noriaki Kasai. Zawodnik z Japonii przez trzydzieści lat utrzymuje się w rywalizacji o Puchar Świata. Ostatni sezon był jednak dla legendarnego skoczka nieudany, przez co pojawiły się pogłoski o możliwym zakończeniu pięknej kariery. Kasai odpowiedział na domysły kibiców.

Skoki narciarskie ciężko sobie wyobrazić bez udziału Kasaiego

Kariera Noriakiego Kasaiego obfituje w wielkie sukcesy. Nie sposób tutaj wszystkich wymienić, ale warto wspomnieć, że słynny Japończyk może się pochwalić wicemistrzostwem olimpijskim, które zdobył w Soczi w wieku 42 lat. Do tego dochodzą między innymi dwa brązowe medale mistrzostw świata 2003 Val Di Fiemme, mistrzostwo świata w lotach z 1992 roku oraz dwa miejsca na podium końcowej klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Kasai aż siedemnastokrotnie wygrywał konkursy PŚ. Jednak ostatni sezon był dla niego zupełnie nieudany. 47-letni skoczek notował słabe wyniki i przestał łapać się do kadry Japończyków desygnowany na najważniejsze zawody. Wielu kibiców uznało, że dla legendarnego skoczka oznacza to koniec wieloletniej przygody ze skoczniami świata. Dawny rywal Adama Małysza postanowił rzucić nieco światła na swoje plany.

Noriaki Kasai nie zamierza kończyć kariery. Chce startować nawet w wieku 50 lat!

Okazuje się, że Kasai ani myśli o odkładaniu nart. Celem słynnego skoczka jest kontynuowanie startów aż do Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w 2022 roku.

- Nadal mogę dawać z siebie wszystko, nawet jeśli zostanę pokonany - stwierdził w rozmowie z serwisem hochi.news

Dla Kasaiego występ na kolejnych igrzyskach byłby już dziewiątym. Już teraz jest on zawodnikiem z największą liczbą tego typu występów, za co trafił nawet do Księgi rekordów Guinnessa. Jest również najstarszym zawodnikiem, jaki wziął udział w konkursie Pucharu Świata. W dniu rywalizacji w Sapporo Kasai miał 47 lat, 7 miesięcy i 26 dni.

- Nie marnuję czasu i chcę walczyć o awans do zespołu jeżdżącego na Puchar Świata. Zamierzam trenować więcej i być silniejszy - zapowiedział Noriaki Kasai.

Trzymamy kciuki za weterana skoków narciarskich, by osiągnął swój cel.

Źródło: hochi.news

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News