skoki narciarskie kuttin
via www.imago-images.de/Imago Sport and News/East News
Autor Łukasz Kowalski - 13 Maja 2020

Były trener polskich skoczków oszukał reprezentację. Znalazł już nową pracę u Niemców

Skoki narciarskie potrafią rozgrzać do czerwoności nawet po zakończeniu sezonu zimowego. Austriacki trener miał pracować z francuskimi zawodnikami, ale się rozmyślił. Francuski Związek Narciarski oskarża Heinza Kuttina o oszustwo, ten z kolei nie może się doczekać pracy z niemieckimi zawodnikami kombinacji norweskiej.

Skoki narciarskie budzą wiele emocji nie tylko w Polsce, ale i wielu krajach w Europie i na świecie. Właśnie rozpętała się burza wokół trenera Heinza Kuttina. Jeszcze niedawno media informowały, że Austriak obejmie kadrę francuskich skoczków, jednak nieoczekiwanie szkoleniowiec będzie prowadził niemieckich zawodników kombinacji norweskiej.

Skoki narciarskie we Francji bez trenera

Kilka dni temu media poinformowały, że były szkoleniowiec reprezentacji Polski, będzie trenerem francuskich skoczków. Jednak gdy miało już dojść do podpisania niezbędnych dokumentów, Austriak się rozmyślił. Kuttin przekazał francuskiej federacji, że otrzymał atrakcyjniejszą ofertę i zamierza z niej skorzystać.

Okazało się, że Kuttinowi Niemiecki Związek Narciarski zaproponował posadę trenera skoczków kombinacji norweskiej. Do pracy w Niemczech szkoleniowiec wróci po 12 latach przerwy. W latach 2006 - 2008 roku był trenerem kadry B Niemiec w skokach narciarskich. Austriak przyznał w rozmowie z portalem sport1.de, że nie może doczekać się nowej przygody trenerskiej.

- Z niecierpliwością czekam na nowe zadania. Kombinacja norweska od wielu lat jest jednym z gwarantów sukcesów Niemieckiego Związku Narciarskiego. Chciałbym przyczynić się do kontynuacji tej bogatej historii - powiedział Kuttin.

Francuzi twierdzą, że Kuttin ich oszukał

Oszukana przez Austriaka czuje się francuska federacja. 4 maja poinformowano, że pierwszym trenerem skoczków we Francji będzie właśnie Kuttin. Zaledwie cztery dni później pojawiła się w mediach informacja, że Austriak zmienił zdanie.

- Mieliśmy z nim ustną umowę od 12 kwietnia i czekaliśmy na odesłanie podpisanych dokumentów. Kuttin zadzwonił do mnie w środę wieczorem i poinformował, że się wycofuje. Tłumaczył, że jest mu przykro, ale otrzymał bardziej atrakcyjną ofertę i nie mógł jej odrzucić. Wszyscy jesteśmy w szoku i czujemy się zdradzeni - powiedział Jerome Laheurte dyrektor ds. skoków i kombinacji norweskiej we Francuskim Związku Narciarskim.

Heinz Kuttin w latach 2004-2006 prowadził kadrę polskich skoczków narciarskich. Ostatnio pracował z kobiecą reprezentacją Chin.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News