Sławomir Peszko
Facebook Sławomir Peszko
Autor Mateusz Dziubiński - 12 Maja 2020

O poważnej wadzie genetycznej Sławomira Peszki nie wie prawie nikt. Przez nią był wyśmiewany od dziecka

Sławomir Peszko to jedna z najbardziej barwnych postaci polskiego futbolu. Piłkarz niejednokrotnie udowadniał swój talent, dzięki czemu zapracował na silną pozycję w reprezentacji Polski. Nie każdy kibic jednak wie, że w młodym wieku pomocnik musiał zmagać się z wadą genetyczną, która o mało nie zakończyła jego kariery. 

Sławomir Peszko ma za sobą bogatą karierę. Zawodnik pozostający obecnie bez klubu wiele przeszedł, by stać się jednym z najlepszych piłkarzy Ekstraklasy i reprezentacji Polski. Na początku jego przygody z piłką, lekarze odkryli w jego organizmie poważną wadę, przez którą młodego wówczas piłkarza spotkały kpiny ze strony rówieśników.

Luksusowa kwarantanna Roberta Lewandowskiego. Napastnik zamieszka w królewskich warunkach (FOTO)Luksusowa kwarantanna Roberta Lewandowskiego. Napastnik zamieszka w królewskich warunkach (FOTO)Czytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Polskie media nie mają wątpliwości. Lewandowska jest w kolejnej ciąży, co za szczęście
  2. WIDEO - Nielegalne wyścigi uliczne w wykonaniu kandydatów na Prezydenta


Sławomir Peszko pozostaje bez klubu po rozwiązaniu umowy z Lechią

35-letni skrzydłowy pozostaje obecnie bez klubu po tym, jak rozwiązał kontrakt z Lechią Gdańsk. Klub z północy Polski miał wobec wielokrotnego reprezentanta Polski zaległości finansowe. Po zakończeniu współpracy w Gdańsku Peszkę łączono z przenosinami do kilku klubów między innymi Wisły Kraków, ale na ten moment temat utknął w martwym punkcie i nie wiadomo czy zobaczymy jeszcze popularnego piłkarza biegającego po boiskach PKO Ekstraklasy.

Piłkarz, który zakładał koszulkę z orzełkiem na piersi 44 razy, przeszedł długą drogę jako zawodnik. W polskiej lidze wyróżnił się występami w Wiśle Płock, co zaowocowało transferem do Lecha Poznań, gdzie wraz z między innymi Robertem Lewandowskim miał szansę tworzyć jedną z najlepszych ekip polskiego futbolu ostatnich lat. Nie zawsze jednak życie “Peszkina” było łatwe. Na samym starcie przygody z piłką otrzymał potężny cios.

Tajemniczy intruz przerwał mecz. Tylko 4 procent internautów potrafi rozpoznać jakie to zwierzę (WIDEO)Tajemniczy intruz przerwał mecz. Tylko 4 procent internautów potrafi rozpoznać jakie to zwierzę (WIDEO)Czytaj dalej


Popularny piłkarz w dzieciństwie zmagał się z poważną chorobą

Gdy zawodnik miał 11 lat, podczas rutynowego badania lekarze wykryli, że Peszko posiada cztery nerki. Rzadki genetyczny defekt sprawił, że młody zawodnik mógł zostać zmuszony do zakończenia gry w piłkę. Młodzieniec poddał się jednak specjalistycznej operacji, która skorygowała wadę.

Z powodu niecodziennej choroby Sławomir Peszko był jednak narażony na drwiny ze strony swoich rówieśników. Jego stan zmuszał go do częstszych wizyt w toalecie, co sprawiło, że koledzy zaczęli nazywać go “Cewka”, a z czasem też “Cewczenko”. Trudne początki nie zraziły jednak utalentowanego piłkarza i od ponad dekady możemy oglądać jego nieraz fantastyczne popisy na najwyższym pilkarskim poziomie.

Źródło: logo24.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koniec z noszeniem maseczek w każdym miejscu. Niespodziewana decyzja rządu Czech
  2. Wiatr uszkodził dźwig. Drabina zwisała kilkadziesiąt metrów nad ziemią
  3. Zbigniew Boniek zaatakował partię rządzącą. Jeden pomysł wzbudził jego gniew i wściekłość
  4. Zlatan Ibrahimović pochwalił się nowym samochodem. Ale cacko, auto jak marzenie (FOTO)
  5. Mało kto zdawał sobie sprawę. Adam Małysz zdradził wielki sekret. Prawda wyszła po latach
  6. Ile zarabia kasjer w Lidlu w dobie koronawirusa? Zarobki mogą wprawić w osłupienie

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News