Skoki narciarskie Puchar Świata
Zestadionu.pl
Autor Łukasz Kowalski - 31 Stycznia 2021

Fatalne wieści z Willingen. Kwalifikacje nagle odwołane

Skoki narciarskie w niedzielę znów królowały w Willingen. Po bardzo dobrych skokach Polaków w piątek i niedzielę kibice mieli nadzieję na kontynuację dobrej formy Biało-Czerwonych w niedzielę. Niestety fani nie mieli okazji oglądać wszystkich skoczków w kwalifikacjach. Z powodu zbyt silnego wiatru sędziowie odwołali serię kwalifikacyjną i wszyscy zawodnicy staną na starcie konkursu.

  • Skoki narciarskie kończą weekend z Pucharem Świata w Willingen
  • Z powodu zbyt silnego wiatru anulowano kwalifikacje przed niedzielnym konkursem
  • Na starcie zawodów staną wszyscy skoczkowie, którzy zgłosili się do kwalifikacji

Skoki narciarskie od piątku królują na Mühlenkopfschanze w Willingen. Od początku rywalizacji w niemieckim miasteczku z bardzo dobrej strony pokazywali się Polacy. Kibice Biało-Czerwonych mieli nadzieję na dobre skoki także w niedzielę.

Trzeba przyznać, że po ubiegłotygodniowych problemach w Lahti, podopieczni Michala Doleżala na nowo pokazali, że są bardzo groźni. Wszystko zaczęło się już w piątkowych kwalifikacjach. Te wygrał Andrzej Stękała, a nowym rekordzistą skoczni został Klemens Murańka.

Skoki narciarskie w Willingen: komplet Polaków w niedzielnym konkursie

Gorzej było w sobotnim konkursie. Polacy mieli pecha do warunków wietrznych i część z nich w stanie pokazać pełni swojego potencjału. Najlepiej poradzili sobie liderzy kadry. Kamil Stoch był trzeci, Dawid Kubacki piąty, a dziewiąty Piotr Żyła.

Niedzielne kwalifikacje do konkursu dla Biało-Czerwonych rozpoczynał rekordzista obiektu, Klemens Murańka. 26-letni zakopiańczyk chciał zmazać plamę z sobotniego konkursu, w którym nie zakwalifikował się do drugiej serii i niedzielne skakanie rozpoczął od lotu na 127 metrów.

Chwilę później swój skok w kwalifikacjach oddał Aleksander Zniszczoł. W sobotę podobnie jak Murańka swoje skoki zakończył na pierwszej serii. Okazję do poprawy będzie miał w niedzielnym konkursie. Po skoku na 126 metrów dał nadzieję na dobry występ.

Po skokach 26. zawodników w rozegraniu kwalifikacji przeszkodził silny wiatr. W związku z bardzo mocnymi podmuchami sędziowie zdecydowali się anulować wyniki i w niedzielnym konkursie udział wezmą wszyscy skoczkowie, którzy stawili się na starcie. Sędziowie mają nadzieję, że sytuacja podczas konkursu się uspokoi.

Kwalifikacje odwołane przez zbyt silny wiatr

Prognozy pogody od kilku dni mówiły, że weekend w Willingen może być bardzo trudny dla skoczków. Mimo silniejszych podmuchów wiatru w miarę sprawnie przeprowadzono zarówno piątkowe kwalifikacje, jak i sobotni konkurs.

Przewidywania meteorologów do końca się nie sprawdziły. Jeszcze kilka dni temu prognozy pogody mówiły, że w niedzielę skoczkowie będą mieli najrówniejsze i najspokojniejsze warunki do rywalizacji.

Tym samym w niedzielnym konkursie zobaczymy komplet Biało-Czerwonych. Poza Murańką i Zniszczołem w składzie Biało-Czerwonych będą skakać Jakub Wolny, Andrzej Stękała, Piotr Żyła, Dawid Kubacki i Kamil Stoch.

Tym samym minicykl Willingen Six zamienia się w Willingen Five. W czołówce jest czterech podopiecznych trenera Doleżala - trzeci Kubacki, piąty Żyła, siódmy Stoch i dziesiąty Stękała. Zwycięzca cyklu może liczyć na nagrodę pieniężną w wysokości 15 tysięcy euro.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News