Telewizja kanały sportowe
Pixabay
Autor Piotr Bernaciak - 26 Marca 2020

Polskie kanały sportowe upadną? Raporty przedstawiają fatalne wyniki, jest bardzo źle

Telewizja w obecnym okresie w teorii nie przeżywa najgorszego okresu. Gorsza sytuacja dotyczy jednak kanałów sportowych, które są w fatalnej sytuacji. Nie da się ukryć, że ich wyniki nie napawają optymizmem.

Telewizja w Polsce w tym momencie pełni ważną funkcję dostarczania milionom osób rozrywki oraz informacji w czasie, gdy większość społeczeństwa siedzi w domach. Nic więc dziwnego, że wiele stacji i kanałów przezywa w tym czasie okres prosperity. Taka sytuacja zdecydowanie nie dotyczy jednak kanałów sportowych, które straciły swoje główne produkty.

Jak pokazują pierwsze raporty, sytuacja wszystkich największych kanałów sportowych na rynku telewizyjnym jest niezwykle trudna. Pojawiają się nawet niepokojące informacje o tym, że wiele z nich może już niebawem ogłosić upadłość lub wycofać się z transmitowania wielu największych lig.

Telewizja sportowa przeżywa wielki kryzys

Jak dowiadujemy się z raportu przygotowanego dla wirtualnemedia.pl, obecna sytuacja kanałów sportowych na rynku jest fatalna. Telewizja sportowa jest w odwrocie, bo większość kanałów nie ma w swojej ofercie tego, co zazwyczaj interesuje odbiorców. Z oczywistych względów nie odbywają się transmisje największych europejskich lig, a także Ekstraklasy ani Ligi Mistrzów.

Kanały decydują się niejednokrotnie na prezentowanie historycznych spotkań, często wybitnych meczów z udziałem Polaków, jednak mimo wszystko nie wystarcza to, by zainteresować widzów. Największe żniwa zbierają telewizje informacyjne, podczas gdy kanały sportowe muszą mierzyć się z wyjątkowo trudną sytuacją, która może potrwać jeszcze długo.

Telewizja sportowa ma wielkie kłopoty

Udział stacji sportowych w rynku nie wynosi obecnie nawet 1%, co stanowi fatalną liczbę. Jeżeli ten trend utrzyma się w przyszłości, to prawdopodobnie wiele stacji będzie zmuszona ogłosić upadłość.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News