Zestadionu - serwis sportowy
SEBASTIAN KUCZYNSKI/East News
Autor Aleksy Kiełbasa - 6 Lipca 2020

Tomasz Hajto wie kto będzie bronił polskiej bramki po odejściu Szczęsnego i Fabiańskiego

Tomasz Hajto jest jednym ze stałych ekspertów polsatowskiego programu Cafe Futbol. W jego ostatnim wydaniu były piłkarz i trener wypowiedział się na temat obsady bramki reprezentacji Polski. Hajto wybrał bramkarza, który przejmie funkcję, którą sprawują teraz Wojciech Szczęsny i Łukasz Fabiański.

Tomasz Hajto wskazał, że następcą Wojciech Szczęsnego i Łukasza Fabiańskiego zostanie prawdopodobnie Bartłomiej Drągowski. Polak, który aktualnie broni barw włoskiej Fiorentiny, jest bardzo chwalony przez tamtejsze media. Teraz znalazł również uznanie w oczach eksperta Polsatu.

- Bartłomiej Drągowski prezentuje dzisiaj taki poziom, aby walczyć z Fabiańskim i Szczęsnym. Przez niego zacząłem oglądać ligę włoską. Jest wymieniany w czwórce najlepszych bramkarzy ligi, nie grając w Juventusie. Uważam, że może teraz podjąć rękawicę, ten chłopak cały czas robi postępy - powiedział w "Cafe Fubol" Tomasz Hajto.

Jak widać, były reprezentant na tyle ceni sobie 22-letniego goalkeepera, że sugeruje Jerzemu Brzęczkowi, aby ten zdecydował się powołać na zgrupowanie naszej kadry.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Tragiczny incydent podczas treningu. 16-letni piłkarz został trafiony piorunem
  2. Koszmarny dramat w parku rozrywki. W Europie doszło do najgorszego, ratownicy nic nie mogli zrobić

Majecki nie jest gorszy

Andrzej Dawidziuk, jeden z najbardziej cenionych trenerów bramkarzy w Polsce, stwierdził, że do grona następców Szczęsnego i Fabiańskiego, powinien dołączyć również Radosław Majecki, który w następnym sezonie będzie już walczył o bluzę z numerem 1 w AS Monaco.

- Nie posadziłbym na ławce ani Wojtka, ani Łukasza, wiedząc jakie mają doświadczenie. Myślę, że Majecki jest w grupie bramkarzy, mogących w przyszłości grać w reprezentacji. Na pewno będzie bardzo mocno walczył o to, aby być następcą tych, którzy dzisiaj są liderami. Zarządzanie jego karierą jest do tej pory modelowe. On nie zadebiutował w Legii z marszu – zagrał w juniorach, w drugiej drużynie, został wypożyczony na rok do Stali Mielec, gdzie miał fantastyczny sezon. To zarządzanie rozwojem - powiedział Dawidziuk.

Znany komentator odchodzi z Canal+. Znany komentator odchodzi z Canal+. "To nie była jego decyzja"Czytaj dalej

Szybki wyjazd to dobra decyzja

Andrzej Dawidziuk wypowiedział się także na temat słuszności szybkiego wyjazdu przez Bartłomieja Drągowskiego i Radosława Majeckiego. Trener uważa, że obaj zawodnicy podjęli dobre decyzje.

- Z Drągowskim było tak samo. Pamiętam, że w pewnym momencie zaczęto dyskutować, po co tak wcześnie wyjechał. Moim zdaniem to dobra decyzja. Był w stanie wejść na wyższy poziom. Myślę, że z Majeckim będzie podobnie. Nikt nie wydaje tak dużych pieniędzy na bramkarza, nie mając konkretnego planu. Będzie tam numerem jeden – stwierdził.

Źródło: sport.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 13 tys. mandatów tylko z jednego powodu. Policja zapowiada, że nie będzie żadnej taryfy ulgowej
  2. Assassin's Creed Valhalla - wyciekł półgodzinny gameplay. Przed Ubisoft jeszcze sporo pracy
  3. Dzika impreza Bayernu po zdobyciu mistrzostwa. Robert Lewandowski bawił się do upadłego
  4. Nie żyje wybitna postać polskiego sportu. Był pięciokrotnym mistrzem kraju
  5. Dwa gole reprezentanta Polski w Serie A. Został bohaterem meczu, Brzęczek w końcu na niego postawi? (WIDEO)
  6. Wideo - Koszmarny wypadek. Z gigantycznym impetem wbił się w inny samochód. Auto aż złamało się na pół

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News