Wisła Kraków
Instagram/Wisła Kraków
Autor Piotr Bernaciak - 21 Stycznia 2020

Wisła Kraków daleka od bankructwa? Kolejny piłkarz w zespole

Wisła Kraków co prawda ma problemy finansowe, ale nie przeszkadza jej to w zatrudnianiu kolejnych piłkarzy. Do Białej Gwiazdy dołączył następny zawodnik. Nowe nabytki mają pomóc utrzymać się w PKO Ekstraklasie.

Wisła Kraków znajduje się w naprawdę ciężkiej sytuacji. Biała Gwiazda ma problemy finansowe i zajmuje dopiero przedostatnie miejsce w PKO Ekstraklasie. Zarządowi klubu wydaje się, że nie grozi bankructwo, bo ściągnęli już piątego zawodnika, który ma im pomóc się utrzymać.

Wisła Kraków ściągnęła już piątego zawodnika

Biała Gwiazda co prawda nie może pozwolić sobie na wielkie transfery, dlatego skupiła się na wypożyczeniach. Dzięki temu z Legii Warszawa ściągnąła Mateusza Hołownię, z Kajratu Ałmaty trafił do nich Georgi Zhukov, z Hellasu Verona Lubomir Tupta a z Javor-Matis Nikola Kuveljić. Piątym wzmocnieniem okazał się Hebert, który grał już w Polsce.

Kibice mogą go kojarzyć z Piasta Gliwice, gdzie grał w latach 2014-2018 i wystąpił łącznie w ponad 100 spotkaniach. 28-letni obrońca ostatnio był związany z JEF United Ichihara, jednak nie mógł tam liczyć na regularną grę, dlatego zdecydował się na powrót do Polski. Jeżeli się sprawdzi, to Wisła podpisze z nim umowę na kolejne lata.

Wisła zbroi się jak może, byle tylko pozostać w Ekstraklasie. Transfery Białej Gwiazdy wyglądają naprawdę sensownie. Przyszło dwóch obrońców, dwóch pomocników oraz napastnik. Pytanie tylko jak u nich z jakością.

Wisła Kraków jest przedostatnia w tabeli

Aktualnie Wisła Kraków zajmuje dopiero 15. miejsce w tabeli. Wyprzedza tylko ŁKS Łódź, który zgromadził 14 punktów, o trzy mniej od Białej Gwiazdy. W tym sezonie z ligi spadają trzy drużyny, przez co zagrożona jest na ten moment również czternasta Korona Kielce, która ma 21 punktów. Tyle samo ma Arka Gdynia, która ma jednak nieco lepszy bilans bramkowy. Wydaje się, że te cztery drużyny w głównej mierze będą walczyć o utrzymanie w tym sezonie.

Ekstraklasa wraca do gry 7 lutego. Dzień później swój mecz w Krakowie przeciwko Jagiellonii Białystok rozegra Wisła. Będzie to jedno z najciekawiej zapowiadających się spotkań 21. kolejki.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News