Wisła Kraków mecz
twitter.com/@_Ekstraklasa_
Autor Łukasz Kowalski - 31 Stycznia 2021

Wisła Kraków przegrywa z Piastem Gliwice, prawdziwe widowisko w Ekstraklasie

Wisła Kraków po emocjonującym meczu przegrała swój pierwszy mecz po przerwie zimowej. Biała Gwiazda po 20. minutach prowadziła z Piastem Gliwice już 3:0, ale nie udało jej się dowieźć zwycięstwa do końca. Bohaterem meczu był Jakub Świerczok, który strzelił dwie bramki. Zwycięskie bramki zespół Waldemara Fornalika strzelił w ostatnich minutach meczu.

• Wisła Kraków po emocjonującym spotkaniu przegrała z Piastem Gliwice 3:4
  • Biała Gwiazda po pierwszych 20. minutach prowadziła trzema golami
  • Bohaterem spotkania został strzelec dwóch goli Jakub Świerczok
  • Zespół Waldemara Fornalika zwycięskie bramki strzelił w ostatnich minutach spotkania

Wisła Kraków w niedzielę miała rozpocząć swój marsz w górę tabeli Ekstraklasy. Po 14. kolejkach z dorobkiem 14. punktów zajmowała 14. miejsce. Wiślacy w tym sezonie wygrali tylko trzy spotkania i władze klubu postanowiły na stanowisku trenera zatrudnić Petera Hyballę.

Na własnym stadionie zespół niemieckiego szkoleniowca podejmował Piasta Gliwice, który także miał za sobą trudniejszy okres w sezonie. Podopieczni trenera Fornalika zawodzili na początku sezonu, ale wygrzebali się z kłopotów i po 14. kolejkach mieli identyczny bilans punktowy do wiślaków, ale byli pozycję niżej w tabeli.

Wisła Kraków przegrała emocjonujący mecz z Piastem Gliwice

Podopieczni trenera Hyballi z impetem rozpoczęli niedzielne spotkanie. Już w 5 minucie spotkania Wisła Kraków wyszła na prowadzenie. Łukasz Burliga wykorzystał idealnie dogranie Macieja Sadloka.

Zaledwie siedem minut później było już 2:0. Znów w roli głównej wystąpili boczni obrońcy Białej Gwiazdy. Tym razem do Burliga idealnym prostopadłym podaniem znalazł Sadloka, który nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce.

Po 20. minutach podopieczni trenera Hybalii wygrywali już 3:0. W zamieszaniu w polu karnym najlepiej odnalazł się Felicio Brown Forbes, który huknął z pięciu metrów do siatki. Chwilę później wiślacy mogli strzelić czwartego gola, ale sędzia po analizie VAR anulował rzut karny.

Ten moment był punktem zwrotnym w spotkaniu. W 37. minucie fenomenalnie w polu karnym Wisły Kraków zachował się Jakub Świerczok. Polski napastnik minął kolejnych rywali jak tyczki i z łatwością pokonał Michała Buchalika.

Fantastyczny mecz w Krakowie

Trafienie 28-latka dodało skrzydeł podopiecznym trenera Waldemara Fornalika. Dwie minuty później Dominik Steczyk mocno uderzył zza pola karnego, a niefortunną interwencją popisał się Buchalik, który wbił piłkę do własnej siatki.

Po przerwie wydawało się, że Wisła kontroluje przebieg spotkania i uda jej się dowieźć zwycięstwo do końca. W 85. minucie spotkania kontrowersyjną decyzję o rzycie karnym dla Piasta podjął arbiter spotkania. W polu karnym rzekomo miał być Świerczok i sędzia po analizie VAR podtrzymał swoją decyzję. Rzut karny na gola zamienił sam poszkodowany.

Zespół trenera Fornalika poszedł za ciosem. W piątej minucie doliczonego czasu bardzo dobrze w polu karnym zachował się Michał Żyro, który wyłożył piłkę Kristopherowi Vidzie. Węgier wślizgiem wpakował piłkę do siatki.

Wisła Kraków przegrała swój siódmy mecz w tym sezonie. Biała Gwiazda po meczu spadła na 14. miejsce w tabeli i ma pięć punktów przewagi nad strefą spadkową. Piast z kolei awansował na 11. miejsce. Liderem jest Pogoń Szczecin, ale prowadzenie w niedzielę może jej odebrać Legia Warszawa.