Wojciech Szczęsny Dortmund
Imago Sport and News
Autor Piotr Bernaciak - 3 Lutego 2021

Media: Wojciech Szczęsny może odejść z Juventusu

Wojciech Szczęsny od dłuższego czasu radzi sobie świetnie jako piłkarz Juventusu. Polski bramkarz święci kolejne triumfy, a władze klubu są zadowolone z jego postawy. Jak się jednak dowiadujemy, mimo wszystko może on zmienić otoczenie w związku z planami transferowymi klubu z Turynu.

Wojciech Szczęsny niewątpliwie zaliczany jest do światowej czołówki na swojej pozycji. Polski bramkarz spisuje się po prostu rewelacyjnie, to dzięki niemu Juventus nie traci zbyt wielu bramek. Wydawałoby się, że jeszcze długie lata będzie on bronił dostępu do bramki Bianconerich.

Jak jednak informują media, może być zupełnie inaczej. Wszystko przez plany transferowe Juventusu na najbliższe kilka lat. Zakładają one bardzo duże wzmocnienie na pozycji bramkarza, które może zostać zrealizowane, gdy Gianluigi Buffon ostatecznie zakończy karierę.

W związku z planami klubu Szczęsny dostałby wolną rękę w szukaniu nowego zespołu, jako że na pewno nie interesuje go spędzanie czasu na ławce rezerwowych. Zainteresowany jego usługami miałby być wielki klub, który szuka w tym momencie pierwszego bramkarza.

Wojciech Szczęsny może odejść z Juventusu

Do tej pory chyba żaden kibic Juventusu nie może mieć zastrzeżeń co do pracy Wojciecha Szczęsnego. Polak doskonale wywiązuje się ze swoich obowiązków, a drużyna nie traci tak wielu goli. Eksperci zauważają, że jest w tym duża zasługa Polaka.

Jego problem jest jednak zupełnie inny. Juventus od dłuższego czasu rozważa sprowadzenie Gianluigiego Donnarummy i niewykluczone, że w związku z odejściem Gianluigiego Buffona w końcu wyda kilkadziesiąt milionów euro i wykupi bramkarza Milanu. Z pewnością miałby on grać w pierwszym składzie.

Taki scenariusz nie satysfakcjonuje Wojciecha Szczęsnego, który w tej sytuacji chciałby opuścić Turyn. Zainteresowana jego usługami ma być w tym momencie Borussia Dortmund, która szuka bramkarza. Roman Burki od dawna nie gwarantuje najwyższego poziomu, a Borussia grać chce o najwyższe cele.

Z tego powodu to właśnie Wojciech Szczęsny miałby być pierwszym kandydatem do gry w Borussii. Pierwszym, ale nie jedynym, bo "Calciomercato" informuje także o zainteresowaniu wykupieniem Bartłomieja Drągowskiego. Golkiper Fiorentiny byłby dużo tańszą opcją niż Szczęsny.

Borussia Dortmund wykupi polskiego bramkarza?

Od pewnego czasu jedynym polskim akcentem w Dortmundzie jest Łukasz Piszczek, jednak nieuchronnie nadchodzi koniec jego profesjonalnej kariery. Mówi się, że już niebawem jego miejsce w Niemczech zajmie kolejny Polak, tym razem na bramce.

Wydaje się, że Borussia ma większe szanse na wykup Drągowskiego, który zdaniem kibiców byłby niedrogim i pasującym do aspiracji klubu rozwiązaniem. O tym, na co zdecyduje się klub, dowiemy się dopiero w letnim oknie transferowym.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News