Canal+
East News/Andrzej Iwanczuk/REPORTER
Autor - 6 Lipca 2020

Znany komentator odchodzi z Canal+. "To nie była jego decyzja"

Canal+ podziękował za współpracę jednemu ze swoich najbardziej znanych komentatorów. Jak informuje dyrektor stacji Michał Kołodziejczyk, decyzja o rozwiązaniu umowy z dziennikarzem wyszła ze strony zarządu C+.

Jak podaje serwis internetowy branżowego magazynu "Press", Sergiusz Ryczel, od 2002 roku związany z TVN i TVN 24, odchodzi z redakcji sportowej Canal+. Ze stacją nie rozstał się jednak z własnej inicjatywy.

Canal+ zakończył współpracę z Sergiuszem Ryczelem

- Wolę tego nie komentować. Rozwiązaliśmy umowę za porozumieniem stron - mówi w rozmowie z "Press" Michał Kołodziejczyk, dyrektor redakcji sportowej Canal+, potwierdza, że dziennikarz odchodzi za porozumieniem stron. - To nie była inicjatywa pana Sergiusza - odpowiada, pytany, kto zdecydował o zakończeniu współpracy.

Ryczel pojawił się w telewizji w 2002 roku. Wówczas związał się z TVN i TVN24. W ostatnich latach był zatrudniony w redakcji sportowej Canal+, która przygotowuje serwisy sportowe dla TVN i TVN 24. Był prezenterem i komentatorem żużlowej Ekstraligi.

Kolejne przetasowania w Canal+

Wcześniej z redakcją sportową C+ rozstali się Gabriel Waliszko oraz Jakub Zborowski. Do komentatorów żużla w Canal+ dołączył natomiast Maciej Moskowicz, który wcześniej pracował w Radiu Zachód z Zielonej Góry.

Kilka lat temu Ryczel wzbudził spore kontrowersje komentarzem meczu Ligi Mistrzów pomiędzy Borussią Dortmund a Malagą. Widzowie oskarżali go o stronniczość i przesadne okazywanie emocji. Po tamtym spotkaniu jego pozycja w stacji stopniowo słabła, a Ryczel powoli był odsuwany od relacjonowania najważniejszych wydarzeń.

Źródło: "Press"

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News