Ekstraklasa transmisja na żywo
pikrepo.com
Autor Aleksy Kiełbasa - 21 Sierpnia 2020

Ekstraklasa: Zagłębie Lubin – Lech Poznań. Gdzie obejrzeć? Transmisja na żywo, stream online, TV

Ekstraklasa wraca do nas po bardzo krótkiej przerwie. Ostatnie spotkania rozegrano 19 lipca, zatem musieliśmy przetrwać niemal dokładny miesiąc rozłąki. Dziś mecz Zagłębia Lubin z Lechem Poznań zainauguruje sezon 2020/21 PKO Ekstraklasy. Zagłębie Lubin – Lech Poznań. Gdzie obejrzeć? Transmisja na żywo, stream online, TV

Już dziś rozpocznie się nowy sezon PKO Ekstraklasy. Będzie to rok zupełnie inny niż ostatnie. Nie będzie już podziału na grupę mistrzowską i spadkową. Rozgrywki zakończą się 16 maja 2021 roku po 30 kolejkach, a z najwyższą klasą rozgrywkowa pożegnają się aż 3 zespoły. Zmiany te podyktowane są głównie wybuchem pandemii koronawirusa oraz faktem, że tegoroczne Euro 2020 zostało przełożone na kolejne lato, zatem nadchodzącą kampanię trzeba zakończyć wcześniej niż to był w ostatnich latach.

Ekstraklasa: Zagłębie Lubin – Lech Poznań. Gdzie obejrzeć? Transmisja na żywo, stream online, TV

Nowy sezon PKO Ekstraklasy otworzy mecz Lecha Poznań z Zagłębiem Lubin. Kolejorz ostatnią kampanię zakończył z wicemistrzostwem Polski. Piłkarze z Wielkopolski stracili zaledwie 3 punkty do mistrza Legii Warszawa. W tym roku poznaniacy apetyty będą mieli z pewnością jeszcze większe, zwłaszcza po kilku ciekawych transferach. Natomiast lubinianie zaprezentowali się znacznie poniżej oczekiwań. Miedziowi zajęli dopiero 11 miejsce, a absolutnym planem minimum było zakończenie zmagań w grupie mistrzowskiej. Z pewnością sytuacji sportowej Zagłębia nie poprawi odejście Bartosza Białka, który został w tym tygodniu wykupiony przez niemiecki Wolfsburg. W jego miejsce sprowadzono Samuela Mraza, który jest na stałe zawodnikiem FC Empoli występującego w Serie B, ale na weryfikację tego piłkarza trzeba trochę poczekać.

Ekstraklasa: Zagłębie Lubin – Lech Poznań. Gdzie obejrzeć? Transmisja na żywo, stream online, TV

Oba zespoły w zeszłym sezonie mierzyły się ze sobą dwa razy. W tej rywalizacji lepiej wypadło Zagłębi Lubin, który wygrało w Poznaniu 2:1 z Lechem, a w rewanżowym spotkaniu w Lubinie padł remisowy wynik 3:3. Jeśli chodzi o ostatnie lata, to nieco lepiej w bezpośrednich potyczkach radzą sobie Miedziowi. W ostatnich 5 meczach pomiędzy Zagłębiem a Lechem, to dzisiejsi gospodarze wygrywali 3 razy, a dwukrotnie odnotowano remis. Kolejorz ostatni raz pokonał Zagłębie w... kwietniu 2018 roku, ale dziś to on uchodzi za faworyta.

Spotkanie inaugurujące nowy sezon PKO Ekstraklasy będzie można obejrzeć na żywo od 17:55 na Canal+ oraz Canal+Sport. Przedmeczowe studio Super Piątek rozpocznie się o 17:30 i będzie transmitowane na obu kanałach. Dostępny będzie również płatny stream online, który można wykupić na platformie ncplusgo.pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News