Hansi Flick i Bayern Monachium
KARIM JAAFAR/AFP/East News
Autor Aleksy Kiełbasa - 12 Lutego 2021

Hansi Flick nie dostał szóstego trofeum. Wielka wpadka na KMŚ

Bayern Monachium wygrał wczoraj Klubowe Mistrzostwo Świata. Dzięki temu duże powody do radości mieli piłkarze bawarskiej drużyny, ale nie koniecznie już jej opiekun, czyli Hansi Flick. Dlaczego? Otóż organizatorzy zanotowali bardzo kłopotliwą wpadkę, bowiem dla niemieckiego trenera… zabrakło medalu za zwycięstwo w turnieju.

  • Bayern Monachium z Robertem Lewandowskim wygrał KMŚ
  • Organizatorzy nie uniknęli jednak niezręcznej sytuacji
  • Okazało się, że dla trenera Bawarczyków, Hansiego Flicka, zabrakło medalu

Bayern Monachium zwieńczył fantastyczny rok w swoim wykonaniu. Robert Lewandowski wraz z kolegami dopisał sobie 6. trofeum w sezonie, co jest wyrównaniem rekordu FC Barcelony prowadzonej przez Pepa Guardiolę z 2009 roku.

I choć wszyscy mieli ogromne powody do radości, to Hansi Flick nie do końca może tak powiedzieć o swoich odczuciach. Z pewnością szkoleniowiec Bawarczyków jest niezwykle szczęśliwy z sukcesu swojego zespołu, ale brak medalu do Niemca mógł wywołać u niego pewne rozczarowanie.

Hansi Flick bez medalu za KMŚ

Bayern Monachium pokonał wczoraj w finale Klubowych Mistrzostw Świata meksykański Tigers UANL 1:0. Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył Benjamin Pavard, a przy trafieniu asystował mu Robert Lewandowski.

Po ostatnim gwizdku Bawarczycy mogli celebrować swoje zwycięstwo nie tylko w tym turnieju, ale również kapitalny cały rok w ich wykonaniu, bowiem KMŚ były jego zwieńczeniem.

FIS odwołuje turniej Raw Air. Fatalne wiadomości dla polskich skoczkówFIS odwołuje turniej Raw Air. Fatalne wiadomości dla polskich skoczkówCzytaj dalej

Niestety celebra została popsuta Hansiemu Flickowi, który nie otrzymał medalu, ale zaimponował swoją postawą innym.

Trener Bayernu Monachium zaprezentował wzorową postawę

Kiedy Manuel Neuer odbierał medal, okazało się, że krążka zabraknie dla Hansiego Flicka. Początkowo niemiecki bramkarz chciał, aby to trener założył na szyję ostatni medal, jednakże szkoleniowiec zdecydowanym gestem pokazał, aby wręczyć krążek kapitanowi Bayernu.

Chwilę po zakończonym finale Niemcy byli już na pokładzie samolotu, aby jak najszybciej powrócić do kraju. Teraz czeka ich przerwa od treningów aż do niedzieli, a już w poniedziałek 15 lutego o 20:30 przyjdzie im się zmierzyć na własnym obiekcie z Arminią Bielefeld w meczu ligowym.

Źródło: Interia Sport

Artykuły polecane przez redakcję ZeStadionu:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News