Przeprosiny Marcin Gortat
Krzysztof Piątek
Autor Mateusz Dziubiński - 14 Lutego 2021

Krzysztof Piątek wybrany najgorszym zawodnikiem meczu z VfB Stuttgart

Krzysztof Piątek nie zaliczy ostatniego spotkania Herthy berlin do udanych. Napastnik reprezentacji Polski po raz kolejny otrzymał szansę gry od pierwszej minuty, jednak zupełnie jej nie wykorzystał. Piątek zdaniem niemieckich mediów był najsłabszym zawodnikiem na boisku w meczu z VfB Stuttgart. Dziennikarze nie mieli litości dla Polaka w swoich pomeczowych ocenach.

• Krzysztof Piątek wystąpił w sobotnim meczu Bundesligi, w który jego Hertha Berlin zmierzyła się z VfB Stuttgart
  • Polak przebywał na boisku przez 58. minut i nie był w stanie zdobyć bramki
  • Mecz zakończył się remisem 1:1, a po spotkaniu niemieckie media oceniły grę Piątka
  • Reprezentant Polski w ocenie Niemców był zdecydowanie najsłabszym zawodnikiem na boisku

Krzysztof Piątek po sobotnim meczu Herthy Berlin z VfB Stuttgart został bardzo mocno skrytykowany przez niemieckie media. W ocenie ekspertów polski napastnik był najsłabszym zawodnikiem na boisku. Widać to po surowych ocenach, jakie pojawiły się w fachowych portalach.

Krzysztof Piątek brutalnie oceniony przez media

W sobotę kolejne mecze z udziałem polskich piłkarzy rozegrano w niemieckiej Bundeslidze. Oczy kibiców reprezentacji Polski zwrócone były na Stuttgart, gdzie kolejny ligowy mecz rozgrywała Hertha Berlin z Krzysztofem Piątkiem w składzie. Jej rywalem był oczywiście miejscowy VfB.

Krzysztof Piątek rozpoczął mecz w wyjściowym składzie. Przed polskim napastnikiem otworzyła się kolejna szansa na pokazanie swoich umiejętności, gdyż kontuzji doznał jego najpoważniejszy rywal w walce o wyjściową “jedenastkę” Jhon Cordoba.

Piotr Żyła zażartował z występu Andrzeja StękałyPiotr Żyła zażartował z występu Andrzeja StękałyCzytaj dalej

Niestety szybko okazało się, że spotkanie w Stuttgarcie nie będzie przebiegać po myśli naszego reprezentanta. Piątek w spotkaniu tym zagrał wyjątkowo słabo. W efekcie opuścił boisko już o 58 minutach. W jego miejsce na placu gry zameldował się Nemanja Radonjić.

Po tym, jak Polak opuścił murawę, Hertha zaczęła grać lepiej. W efekcie ekipie ze stolicy Niemiec udało się wywalczyć remis. W 82. minucie na wcześniejszą bramkę gospodarzy, która padła w doliczonym czasie pierwszej połowy, odpowiedział Luca Netz. Mecz zakończył się wynikiem 1:1.

Piątek najsłabszym zawodnikiem meczu Herthy ze Stuttgartem

Po spotkaniu w niemieckich mediach jak zwykle pojawiły się oceny dla poszczególnych piłkarzy. Niestety Krzysztof Piątek niemal jednogłośnie został okrzyknięty najgorszym piłkarzem meczu pomiędzy VfB Stuttgart a Herthą Berlin. Polak otrzymał bardzo słabe noty.

Portal ligainsider.de w skali 1-5, w której “1” oznacza występ klasy światowej a “5” występ poniżej krytyki, przyznał Piątkowi właśnie “5”. Z oceną ligainsider.de zgodzili się dziennikarze “Bildu”, którzy w takiej samej skali ocenili występ reprezentanta Polski także na “5”.

Oprócz Krzysztofa Piątka najniższą ocenę uzyskali jeszcze dwaj zawodnicy Herthy Berlin. Lucas Tousart i Santiago Ascacibar również zdaniem dziennikarzy zagrali na bardzo niskim poziomie i zasłużyli na “5”.

Nieco lepiej występ Krzysztofa Piątka ocenił portal sofascore.com. Tam noty przyznawane są w skali 1-10, gdzie “10” to najlepsza możliwa ocena. Piątek zdaniem dziennikarzy tego portalu uzyskał 6,5. Jednak również ta ocena dała Polakowi tytuł najgorszego piłkarza meczu obok Petera Pekarika. Portal whoscored.com natomiast ocenił Piątka na 5,9.