Piotr Żyła
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Autor Mateusz Dziubiński - 14 Lutego 2021

Piotr Żyła zażartował z występu Andrzeja Stękały

Piotr Żyła podczas sobotniego konkursu Pucharu Świata zajął ósme miejsce. Był najlepszym z Polaków obok Andrzeja Stękały, który przegrał jedynie z Ryoyu Kobayashim. Po zawodach Piotr Żyła w swoim stylu skomentował to, co działo się tego dnia na Wielkiej Krokwi. Wszystkich fanów rozbawiła wypowiedź na temat Andrzeja Stękały i tego, że 25-latek powinien składać protest z uwagi na gorsze noty otrzymane od sędziów.

  • W sobotę podczas zawodów Pucharu Świata w Zakopanem najlepszym z Polaków był Andrzej Stękała
  • Polak był bardzo bliski wygrania konkursu, jednak okazał się gorszy od Ryoyu Kobayashiego o zaledwie 0,3 pkt
  • Po zawodach nie brakowało głosów, że 25-latek został niesprawiedliwie oceniony przez sędziów i to on powinien wygrać
  • Do sytuacji w żartobliwy sposób odniósł się Piotr Żyła

Piotr Żyła po sobotnim konkursie Pucharu Świata w Zakopanem po raz kolejny postanowił rozbawić swoich wiernych fanów. Ulubieniec polskich kibiców w wywiadzie udzielonym po zawodach zażartował na temat Andrzeja Stękały, który zajął drugie miejsce minimalnie za Ryoyu Kobayashim. Jego zdaniem 25-latek powinien odwołać się od decyzji sędziów o przyznaniu mu niższych not za styl od Japończyka.

Piotr Żyła zażartował z Andrzeja Stękały

W sobotę na Wielkiej Krokwi w Zakopanem najlepszy okazał się Ryoyu Kobayashi. Japończyk minimalnie wygrał zawody przed Andrzejem Stękałą, który uplasował się na drugim miejscu o zaledwie 0,3 pkt. Po zawodach nie brakowało głosów, że Polak został skrzywdzony przez sędziów.

Wielu kibiców i ekspertów zwracało uwagę, że Andrzej Stękała za identyczny skok, jak ten Ryoyu Kobayashiego został oceniony o 0,5 pkt niżej. Humorystycznie do całej sytuacji postanowił podejść Piotr Żyła. Słynący z poczucia humoru zawodnik w wywiadzie po zawodach zdradził, co jego zdaniem powinien zrobić Stękała.

Zmiany w programie niedzielnych zawodów w ZakopanemZmiany w programie niedzielnych zawodów w ZakopanemCzytaj dalej

Żyła zażartował, że 25-latek powinien złożyć oficjalny protest. W swojej wypowiedzi nawiązał do kultowego filmu “Kiler” i postaci Stefana "Siary” Siarzewskiego, szefa mafii. Wypowiedź skoczka jak zwykle rozbawiła fanów skoków narciarskich w Polsce.

- Ja bym na pewno protest składał, bo ładny skok skoczył. Piękny telemark, wszystko zagrało. Trzeba pójść do tych sędziów i porozmawiać po swojemu, zadzwonić do Siary… - powiedział Żyła, którego cytuje “Super Express”.

Piotr Żyła rozbawił kibiców kolejny raz

Skoczek został także zapytany o jego udział w zawodach. Piotr Żyła nie krył zadowolenia z miejsca, które udało mu się zająć. Doświadczony lider polskiej kadry był ósmy. Występ również skomentował w żartobliwym tonie.

- Pierwszy skok... trochę mi przeleciało. Drugi był natomiast bardzo dobry. Ogólnie jestem zadowolony, było dobrze. Fajny dzień, Andrzej na podium, ja w dziesiątce, fajna pogoda, Ryoyu wygrał. Kibice tylko nie przyszli, ale mam nadzieję, że będą następnym razem - powiedział 34-latek.

W niedzielę skoczków czeka dalszy ciąg rywalizacji. O godzinie 16:10 rozpocznie się konkurs, natomiast wcześniej rozegrany zostanie prolog. Zastąpił on kwalifikacje, które odwołano z uwagi na zbyt małą liczbę zawodników zgłoszonych do udziału w nich.

Zwycięzca prologu otrzyma atrakcyjną nagrodę pieniężną. Na konto skoczka, który okaże się najlepszy w serii startującej o 14:45, wpłynie kwota 12 tysięcy złotych.

Artykuły polecane przez redakcję ZeStadionu:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News