Liga Mistrzów Polska
Iberion
Autor Łukasz Kowalski - 8 Lutego 2021

Mecz Ligi Mistrzów przeniesiony do Warszawy? Media podają nieoficjalne doniesienia

Liga Mistrzów w tym sezonie może zawitać nad Wisłę. Z powodu obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa mecz Atletico Madryt - Chelsea ma się odbyć na neutralnym gruncie. Początkowo mówiło się, że organizatorem spotkania ma być Bukareszt lub Tallin, ale włoscy dziennikarze podają, że w grze jest także Warszawa. Decyzja ma zostać podjęta jeszcze w poniedziałek.

  • Liga Mistrzów może tej wiosny trafić do Polski
  • Pandemia koronawirusa wpłynęła na miejsce rozgrywania meczu Atletico - Chelsea
  • Najpoważniejszymi kandydatami do przejęcia spotkania były Bukareszt i Tallin
  • Włoscy dziennikarze informują, że mecz może zorganizować Warszawa

Liga Mistrzów w tym sezonie może zawitać do Polski. Wszystko przez pandemię koronawirusa, a dokładnie przez brytyjską mutację wirusa. Przez nią część krajów europejskich nie przyjmuje lotów z Wielkiej Brytanii.

Jednym z takich państw jest Hiszpania. To powoduje, że do Madrytu na mecz 1/8 finału Ligi Mistrzów z Atletico nie mogą przylecieć piłkarze Chelsea. Los Colchoneros musieli znaleźć nowy obiekt do rozegrania meczu, aby uniknąć walkowera.

Liga Mistrzów może w tym roku zawitać do Polski

Pierwszy mecz tej pary ma się odbyć na neutralnym gruncie. Początkowo najwięcej mówiło się, że najbliżej przejęcia organizacji spotkania jest Bukareszt i Tallin. Media spekulowały, że europejskiej centrali jest bliżej do kandydatury stolicy Rumunii.

Nowe światło na sprawę rzucił w poniedziałek włoski dziennikarz SkySport Angelo Magiante. Jego zdaniem wśród kandydatów do organizacji meczu Atletico - Chelsea pojawiła się także Warszawa.

Dawid Kubacki oszukany przez sędziów?Dawid Kubacki oszukany przez sędziów?Czytaj dalej

- Mecz Atletico z Chelsea może odbyć się w Warszawie. Potwierdzenie jeszcze dzisiaj - napisał na Twitterze. Nie wiadomo, który ze stołecznych obiektów jest brany pod uwagę, ale z uwagi na to, że Stadion Narodowy pełni rolę szpitala polowego, wydaje się, że spotkanie może się odbyć na stadionie Legii.

Zmianie nie ulega termin spotkania. Atletico zmierzy się z Chelsea 23 lutego o godzinie 21. W poniedziałek europejska centrala piłkarska poinformuje, na jakim stadionie odbędzie się pierwszy mecz tej pary.

Warszawa może przejąć mecz Atletico - Chelsea

Z podobnymi problemami zmagają się inne kluby. W niedzielę UEFA podjęła decyzję, że spotkanie RB Lipsk z Liverpoolem odbędzie się na stadionie w Budapeszcie. Mecz ma się odbyć 16 lutego.

- UEFA może potwierdzić, że 16 lutego na stadionie Puskas Arena w Budapeszcie odbędzie się pierwszy mecz Ligi Mistrzów między RB Lipsk i Liverpool FC - mogliśmy przeczytać w oświadczeniu na stronie internetowej UEFA.

Co więcej, wciąż nie wiadomo gdzie odbędzie się pierwszy mecz Borussii Mönchengladbach z Manchesterem City. Pierwszy mecz planowo ma się odbyć w Niemczech 24 lutego. Obostrzenia, przez które mecz RB Lipsk - Liverpool został przeniesiony na Węgry, obowiązują do 17 lutego.

Liga Mistrzów w tym sezonie planowo ma się zakończyć 29 maja. W tym roku mecz finałowy ma się odbyć na Stadionie Olimpijskim w Stambule. Stolica Turcji miała być organizatorem decydującego spotkania już w minionym sezonie, ale z uwagi na pandemię koronawirusa mecz odbył się w Lizbonie.

Artykuły polecane przez redakcję ZeStadionu:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News