Mistrzostwa Świata
ANGELA WEISS/AFP/East News
Autor Aleksy Kiełbasa - 15 Lipca 2020

FIFA ujawniła terminarz Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2022 w Katarze

Dokładnie 2 lata po tym, jak Francja została mistrzem świata, FIFA opublikowała terminarz na kolejny czempionat. Dzięki temu dokładnie wiemy, jak będą wyglądały Mistrzostwa Świata w 2022 roku, które odbędą się w dość nietypowym terminie. Pierwszy mecz zaplanowano na 21 listopada. Wszystko ze względu na lokalizację imprezy, czyli Katar.

To już 2 lata odkąd byliśmy świadkami wspaniałego finału Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej rozgrywanych w Rosji. Wówczas Francja mierzyła się z rewelacją turnieju, czyli Chorwacją. Spotkanie zakończyło się ostatecznie zwycięstwem Trójkolorowych 4:2. Jednak trzeba przyznać, że Hrvastka radziła sobie dzielnie. Za ponad 2 lata czekają nas kolejne mistrzostwa i miejmy nadzieję, iż finał będzie równie widowiskowy. Na razie poznaliśmy terminarz imprezy zaplanowanej na 2022 rok.

Terminarz MŚ 2022

Jak ogłosiła FIFA, pierwszy mecz zostanie rozegrany 21 listopada. Spotkanie ma rozpocząć się o godzinie 11:00 czasu środkowoeuropejskiego. Miejscem zmagań będzie 60-tysięczny stadion Al Bayt. Jeśli chodzi o pozostałe mecze, to zostały one zaplanowane na godzinę 14:00, 17:00 oraz 20:00. Natomiast ostatnia kolejka fazy grupowej oraz starcia fazy finałowej, będą rozpoczynały się o 16:00 oraz 20:00. Zmagania grupowe potrwają 12 dni. Gospodarzem finału imprezy będzie 80-tysięczny obiekt Lusail Stadium, a starcie o 3 miejsce odbędzie się na Khalifa International Stadium 17 grudnia.

Scentralizowane mistrzostwa

FIFA podkreśla, że będą to wyjątkowe mistrzostwa dla fanów wybierających się do Kataru. Mecze będą rozgrywane na stadionach położonych bardzo blisko siebie, co umożliwi kibicom oglądanie więcej, niż jednego spotkanie dziennie na żywo. Organizatorzy planują poczekać na losowanie, aby wtedy przyporządkować mecze do odpowiednich godzin.

Strefa europejska rozpocznie kwalifikacje do Mistrzostw Świata w Katarze w marcu 2021 roku, a zakończy w listopadzie. Baraże zaplanowano na marzec 2022 roku. Duże znacznie w podziale na koszyki przed losowaniem będzie miała Liga Narodów. Na czempionacie wystąpi 15 reprezentacji z Europy.

Źródło: TVP Sport

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News