Pogoń Szczecin FIFA
screen - youtube.com/ PogonSzczecinSA
Autor Łukasz Kowalski - 12 Lutego 2021

Oficjalnie: Paweł Cibicki zawieszony przez FIFA

Pogoń Szczecin będzie musiała sobie radzić bez swojego napastnika. W piątek FIFA podjęła decyzję o zawieszeniu Pawła Cibickiego. Sprawa dotyczy afery „match-fixing” z sezonu 2018/2019, kiedy grał w Elfsborgu. Wcześniej 27-latka zawiesiły federacje ze Szwecji i z Polski. Zawieszenie obowiązuje do wyjaśnienia sprawy.

  • Pogoń Szczecin będzie musiała sobie radzić bez napastnika
  • FIFA rozszerzyła zawieszenie dla Pawła Cibickiego na cały świat
  • Zawieszenie jest pokłosiem sprawy ustawiania meczów przeciwko szwedzkiemu piłkarzowi

Pogoń Szczecin w najbliższych miesiącach będzie musiała sobie radzić bez Pawła Cibickiego. Za szwedzkim napastnikiem ciągnie się sprawa afery „match-fixing”, która polegała na ustawianiu meczów i miała mieć miejsce w sezonie 2018/2019.

O całej sprawie dwa miesiące temu informowało Sverige Radio. Wtedy Cibicki występował w barwach szwedzkiego Elfsborgu, a całość ma dotyczyć meczu z 26 maja 2019. Elfsborg Cibickiego grał wtedy z Kalmar, a mecz zakończył się remisem 1:1.

Pogoń Szczecin w najbliższych miesiącach musi sobie radzić bez Pawła Cibickiego

27-latek spędził całe spotkanie na boisku, a w 60. minucie spotkania otrzymał żółtą kartkę. Ustalenia wskazują, że właśnie to upomnienie miało być przedmiotem nielegalnego zakładu. Sprawa jest w trakcie wyjaśniania.

Szwecka federacja piłkarska zawiesiła już piłkarza, ale jego zawieszenie obowiązywało tylko na terenie Szwecji. Na początku lutego podobną decyzję podjął Polski Związek Piłki Nożnej i Cibicki nie mógł występować na polskich boiskach.

Robert Johansson wygrywa kwalifikacje do konkursu PŚ w ZakopanemRobert Johansson wygrywa kwalifikacje do konkursu PŚ w ZakopanemCzytaj dalej

Na prośbę szwedzkiej federacji sprawą napastnika Pogoni zainteresowała się FIFA. Światowa federacja w piątek podjęła decyzję w sprawie zawieszenia Cibickiego w prawach zawodnika.

Decyzją FIFA zawieszenie Cibickiego zostało rozszerzone na cały świat. Poinformował o tym Prezes PZPN, Zbigniew Boniek za pośrednictwem swojego konta na Twitterze. - Ciężkie czasy dla Cibickiego, FIFA rozszerzyła zawieszenie na cały Świat -napisał Boniek.

FIFA podjęła decyzję w sprawie Cibickiego

Ta decyzja oznacza, że Cibicki nie może występować w żadnych rozgrywkach na całym świecie. Pogoń nie odczuje bardzo braku szwedzkiego napastnika. W tym sezonie 27-latek wystąpił w zaledwie pięciu spotkaniach, a ostatni raz na boisku pojawił się 19 września w meczu ze Śląskiem Wrocław (1:0).

Cibicki do Pogoni trafił w styczniu 2020 roku. W tym czasie rozegrał 19 spotkań w barwach Portowców i strzelił 3 gole. Na razie klub nie odniósł się do wiadomości przekazanych przez prezesa PZPN-u.

Pogoń Szczecin bez Cibickiego w składzie radzi sobie bardzo dobrze. Podopieczni trenera Kosty Runjaicia mają fantastyczną serię sześciu kolejnych zwycięstw z rzędu i prowadzą w tabeli Ekstraklasy z dwoma punktami przewagi nad Legią Warszawa.

W sobotę Portowcy będą walczyć o swoje siódme z rzędu i jedenaste w sezonie zwycięstwo. Zespół ze Szczecina na własnym stadionie zmierzy się z Piastem Gliwice, który także jeszcze w 2021 roku nie przegrał w lidze.

Artykuły polecane przez redakcję ZeStadionu:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News