Skoki narciarskie Puchar Świata
screen - youtube.com/Eurosport Polska
Autor Łukasz Kowalski - 12 Lutego 2021

Robert Johansson wygrywa kwalifikacje do konkursu PŚ w Zakopanem

Skoki narciarskie po raz trzeci zawitały z Pucharem Świata do Polski. W piątek rozpoczął się drugi pucharowy na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Kwalifikacje do sobotniego konkursu wygrał Robert Johansson. Kwalifikacje były dla Polskich skoczków bardzo udane, aż czterech z nich zajęło miejsce w pierwszej dziesiątce. Podopieczni trenera Michala Doleżala w komplecie pokażą się w sobotnim konkursie.

  • Skoki narciarskie po raz trzeci w tym sezonie zawitały z Pucharem Świata
  • W piątek na Wielkiej Krokwi odbyły się kwalifikacje do sobotniego konkursu
  • Piątkową rywalizację w Zakopanem wygrał Robert Johansson, piąty był Andrzej Stękała
  • W sobotnim konkursie wystąpi komplet jedenastu Biało-Czerwonych

Skoki narciarskie ponownie królują na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Po raz trzeci w tym sezonie najlepsi skoczkowie na świecie rywalizują o pucharowe punkty w naszym kraju. Sezon otwierały zawody w Wiśle, a miesiąc temu odbyły się zawody w Zakopanem.

W piątkowych kwalifikacjach na starcie stanęło jedenasty Biało-Czerwnoych. Polacy jako organizatorzy mogli wystawić tzw. grupę krajową. Z powodu zakażenia koronawirusem na starcie nie zobaczyliśmy dwunastego z Polaków Jarosława Krzaka.

Skoki narciarskie w Zakopanem: komplet Polaków w konkursie

Skoczkowie w piątkowych kwalifikacjach mieli bardzo wyrównane warunki do skakania. Z racji tego, że wszyscy Polacy, którzy stanęli na starcie, zdobyli przynajmniej punkt w Pucharze Świata, to Biało-Czerwoni nie startowali z pierwszymi numerami na plastronach.

Wiatr z tyłu skoczni nie przeszkadzał polskim skoczkom w oddaniu dobrych skoków. 133 metry skoczył Tomasz Pilch, do tego 123 metry dołożył Stefan Hula i obaj pewnie wywalczyli awans do sobotniego konkursu.

PZPN zdyskwalifikował byłego sędziegoPZPN zdyskwalifikował byłego sędziegoCzytaj dalej

Chwilę później warunki zmieniły się na tyle, że dalekie latanie na Wielkiej Krokwi nie było możliwe. 116,5 metra skoczyli Maciej Kot i Jakub Wolny, 115 metrów uzyskał Aleksander Zniszczoł, a zaledwie 113 Paweł Wąsek.

Mimo tak bliskich skoków cała czwórka nie miała problemów z wywalczeniem awansu. Dużo lepiej spisał się Klemens Murańka. 26-latek w ostatnich tygodniach pokazuje przebłyski formy, co potwierdził skokiem na 131,5 metra.

Bardzo dobre skoki Polaków na Wielkiej Krokwi

W dużo trudniejszych warunkach bardzo dobrze spisał się Andrzej Stękała. 25-letni skoczek skoczył 126 metrów, ale dzięki dużej rekompensacie za wiatr zajął miejsce w pierwszej dziesiątce kwalifikacji.

Dobre skoki oddali także liderzy polskiej kadry. 129 metrów poleciał Dawid Kubacki, który zajął ostatecznie 13. miejsce w kwalifikacjach. Lepiej poradził sobie Piotr Żyła, który po skoku na 131 metrów zajął 10. miejsce.

Skakanie dla Polaków zakończył Kamil Stoch. Trzykrotny mistrz olimpijski poleciał także 131 metrów i zajął szóste miejsce. Najlepszym z Polaków był piąty Stękała, a tuż za Stochem uplasował się Murańka.

Piątkowe kwalifikacje wygrał Robert Johansson. Norweg poleciał aż 137 metrów. Drugie miejsce zajął Halvor Egner Granerud, a podium uzupełnił Stefan Kraft. Początek sobotniego konkursu z udziałem jedenastu reprezentantów Polski o godzinie 16. Transmisja w TVP i Eurosporcie.

Artykuły polecane przez redakcję ZeStadionu:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News