Robert Lewandowski
instagram.com/rl9
Autor Mateusz Wysokiński - 8 Czerwca 2020

Robert Lewandowski przejdzie na emeryturę? Deklaracja napastnika nie pozostawia złudzeń, padła data

Robert Lewandowski jest w trakcie najlepszego sezonu w swojej karierze. Napastnik reprezentacji Polski strzela jak na zawołanie w rozgrywkach ligowych, ale także reprezentacji Polski. Ostatnimi czasy, zawodnik został zapytany o datę końca swojej przygody z piłką nożną. Piłkarz wskazał, ile jeszcze lat może grać, a także czym może zająć się po skończeniu kariery zawodniczej.

Robert Lewandowski jest jednym z najlepszych, o ile nie najlepszym, piłkarzem w historii Polski. Zawodnik, który w tym sezonie śrubuje wszelkie rekordy strzeleckie na boiskach Bundesligi jest już jednak po trzydziestce, co sugeruje, że jego przygoda z piłką nożną nie potrwa już długo. Były dziennikarz Polsatu - Roman Kołtoń zapytał gracza, kiedy ten zamierza skończyć z piłką. Z ust napastnika padła wymowna wypowiedź.

Robert Lewandowski odejdzie na emeryturę? Deklaracja piłkarza nie pozostawia złudzeń

Zawodnik Bayernu Monachium jest w szczycie swojej formy, ale wyklucza możliwość gry do 2026 roku i uważa, że nie weźmie już udziału w mistrzostwach światach organizowanych w tym roku, a więc można zakładać, że będzie on występował do 38 roku życia. Piłkarz reprezentacji Polski powiedział Romanowi Kołtoniowi, że jak na razie nie myśli o emeryturze, a tą decyzję pozostawia tylko i wyłącznie swojemu samopoczuciu i kondycji sportowej, która z roku na rok może być coraz słabsza.

- Aż tak daleko chyba nie. Nie jestem w stanie teraz powiedzieć. Pytanie, jak będę się czuć mentalnie i fizycznie za pięć lat. Wtedy będę mógł podjąć decyzję. Może to, że później wszedłem na obecny poziom, spowoduje, że będę mógł grać dłużej. Widać, że wiek można przesuwać, czego dowodem jest Cristiano Ronaldo - mówi Lewandowski.

Robert Lewandowski zostanie prezesem PZPN? Piłkarz odnosi się do pomysłu

Z racji tego, że w historii PZPN, prezesami organizacji zostawali już byli, wybitni gracze kadry, to wiele mogłoby wskazywać na to, że Robert Lewandowski w przyszłości obejmie tą funkcję. Sam piłkarz jest jednak daleki od takich dywagacji i sam mówi, że jak na razie woli skupić się na grze w piłkę nożną.

- Nie mówię nie, ale nie mówię też tak. To nie jest odpowiedni czas. To też nie jest łatwa praca. Zobaczymy, bo nad tym się jeszcze nie zastanawiałem - odparł napastnik monachijskiego Bayernu.

DOMOWY CHLEB Z CHRUPIĄCĄ SKÓRKĄ. W ŚRODKU MIĘKKI JAK AKSAMIT [PRZEPIS]

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News