Ronaldinho
Instagram - Ronaldinho
Autor Łukasz Kowalski - 27 Czerwca 2020

Sensacyjna wiadomość z samego rana. Media : Ronaldinho wróci z emerytury. Wiemy, gdzie może zagrać Brazylijczyk

Ronaldinho oficjalnie zakończył karierę w styczniu 2018 roku. Teraz argentyńskie media donoszą, że Brazylijczyk może wrócić do gry w jednym z tamtejszych klubów. Na razie jednak to się nie stanie, bo piłkarz przebywa w Paragwaju na areszcie domowym.

Ronaldinho przez lata swojej kariery zachwycał kibiców swoją grą. W Europie swoją karierę zaczynał jako 21-latek, kiedy w 2001 roku przeniósł się z Grêmio Porto Alegre do Paris Saint-Germain. Grając w barwach paryskiego klubu, dostał powołanie do reprezentacji Brazylii na mistrzostwa świata w Korei i Japonii w 2002 roku. "Canarinhos" zdobyli tam piąty tytuł mistrzów świata.

Ronaldinho może wrócić na ligowe boiska

Najlepsza lata kariery Ronaldinho przypadły na okres jego gry w Barcelonie. W drużynie z Katalonii grał w latach 2003-2008. W tym czasie zdobył Złotą Piłkę dla najlepszego piłkarza świata za 2005 rok oraz triumfował w Lidze Mistrzów. Potem Brazylijczyk obniżył loty i grał w coraz słabszych klubach. Trafił do AC Milanu, Flamengo, Atletico Mineiro, Querétaro FC czy Fluminese. Ostatni mecz ligowy rozegrał w 2014 roku, a w styczniu 2018 roku zakończył karierę.

Minione miesiące nie są łatwe dla Ronaldinho. W marcu został zatrzymany przez paragwajską policję. Zawodnik razem z bratem mieli wziąć udział w promocji książki i paru akcjach charytatywnych. Były zawodnik razem z bratem miał posłużyć się fałszywym paszportem, przez co został zatrzymany na lotnisku w Asuncion.

Brazylijczykowi odebrano paszport za długi, które nagromadził w trakcie piłkarskiej kariery. Ronaldinho najpierw trafił do paragwajskiego więzienia, a po interwencji jego prawników karę zamieniono na areszt domowy, choć w przypadku Brazylijczyka, jest to areszt hotelowy.

Ronaldinho w klubie prowadzonym przez legendę?

Argentyńskie media podają, że po odbyciu kary i zwolnieniu Ronaldinho z aresztu, ten może wznowić karierę. Zainteresowane podpisaniem kontraktu z Brazylijczykiem jest Gimnasia y Esgrima La Plata. Klub, którego trenerem jest sam "Boski" Diego Maradona.

Klub z La Platy już kilkukrotnie starał się o zatrudnienie Ronaldinho. Według doniesień medialnych w 2016 roku klub był już dogadany z Brazylijczykiem, ale ostatecznie do podpisania kontraktu nie doszło. Jak podają media, cztery lata temu klub oferował Ronaldinho zarobki na poziomie 1,5 mln dolarów rocznie.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News