Skoczkowie
youtube.com/Skijumping
Autor Mateusz Wysokiński - 15 Lutego 2020

Żyła komentuje swoje wielkie zwycięstwo. "Zepsułem dwa skoki i wygrałem"

Skoczkowie narciarscy pokazali się z dobrej strony w trakcie zawodów w austriackim Kulm. Zwycięzcą zawodów na mamuciej skoczni okazał się jednak Piotr Żyła, który zdeklasował swoich przeciwników. Skoczek narciarski udzielił wywiadu, w którym opowiedział o swoim zwycięstwie. Oczywiście Żyła nie byłby sobą, gdyby nie obrócił wszystkiego w żart.

Skoczkowie narciarscy po raz kolejny pokazali wielką klasę. Dzisiejsze zawody w Kulm, które zostały zwyciężone przez Piotra Żyłę, na długo zapiszą się w pamięci polskich kibiców. Uradowany Żyła, dla którego było to pierwsze zwycięstwo w sezonie, powiedział, co sądzi o swojej postawie. Sam skoczek jest bardzo uradowany i pokazał swoje wielkie poczucie humoru.

Brawo Piotr Żyła! Pękamy z dumy. Polak zdeklasował przeciwnikówBrawo Piotr Żyła! Pękamy z dumy. Polak zdeklasował przeciwnikówCzytaj dalej

Skoczkowie pokazali klasę w Kulm. Piotr Żyła komentuje swoje zwycięstwo

Skoczek narciarski, który nie tak dawno mówił o tym, że marzy, aby znajdować się na podium konkursów Pucharu Świata odniósł wielkie zwycięstwo na mamuciej skoczni mimo niesprzyjających warunków pogodowych. Sportowiec o swoim sukcesie mówi z wielkim dystansem i poczuciem humoru. Jak sam twierdzi, jego dwa konkursowe skoki były zupełnie zepsute.

- Piękne uczycie. Dużo pracy wykonałem w ostatnim tygodniu, po konkursie w Willingen. Stałem się leniwy, nic mi się nie chciało. Pomyślałem, że zbliżają się loty i trzeba wziąć się do pracy. Trenowałem najlepiej jak potrafię. Czułem się dziś świetnie. Dwa razy zepsułem skoki i wygrałem, nie wiem jak to możliwe. Jestem trochę zaskoczony, tak naprawdę nie spodziewałem się, że wygram – powiedział w rozmowie z TVP Sport Żyła.

Wielki awans Piotra Żyły. Kwalifikacja Pucharu Świata budzi wielki optymizmWielki awans Piotra Żyły. Kwalifikacja Pucharu Świata budzi wielki optymizmCzytaj dalej

Żyła przyłożył się do treningu

Skoczek przyznał, że do osiągnięcia dzisiejszego sukcesu pomogły mu treningi po konkursie w Willingen. Sportowiec nie zakwalifikował się wtedy do drugiej serii, więc przyłożył się do trenowania lotów, co przyniosło świetne rezultaty.

- Piękne uczycie. Dużo pracy wykonałem w ostatnim tygodniu, po konkursie w Willingen. Stałem się leniwy, nic mi się nie chciało. Pomyślałem, że zbliżają się loty i trzeba wziąć się do pracy. Trenowałem najlepiej jak potrafię. Czułem się dziś świetnie. Dwa razy zepsułem skoki i wygrałem, nie wiem jak to możliwe. Jestem trochę zaskoczony, tak naprawdę nie spodziewałem się, że wygram – powiedział Piotr Żyła.

Zobacz także:

  1. Legia Warszawa odwołuje się od decyzji Komisji Ligi. Mocne oświadczenie Wojskowych
  2. Włoski dziennikarz bezlitosny dla Wojciecha Szczęsnego. "Kibice woleli Buffona"
  3. Trzęsienie ziemi w polskim klubie. Najpierw odszedł trener, teraz prezes
  4. Nagły atak zimy nie przeszkodził piłkarzom. Bramkarz wcielił się w Adama Małysza (FOTO)
  5. Polscy skoczkowie przejdą specjalne testy. Badanie sprawdzi ich moc
  6. Walka z czasem i śmiertelną chorobą. Robert Lewandowski pierwszy raz poprosił o pomoc

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News