Skoki narciarskie
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Autor Mateusz Dziubiński - 7 Lutego 2021

Popularny skoczek sam ranił się nożem, wszystko tuż przed zawodami (WIDEO)

Skoki narciarskie przyzwyczaili kibiców do wielkich emocji. Podczas zmagań często możemy oglądać także przedziwne sytuacje, które zwykle mają związek z warunkami atmosferycznymi aktualnie panującymi na danej skoczni. Nikt jednak nie mógł się spodziewać tego, co wydarzyło się przed zawodami Pucharu Kontynentalnego w Willingen. Norweski skoczek Sander Vossan Eriksen wbił sobie w nogę nóż! Mimo to zawodnik ruszył na skocznię, by oddać, jak się okazało świetne skoki.

  • Do niecodziennej sytuacji doszło przed zawodami Pucharu Kontynentalnego w Willingen
  • Norweski skoczek Sander Vossan Eriksen doznał niespodziewanej, groźnie wyglądającej kontuzji
  • Eriksen wbił sobie w udo nóż i musiał pilnie skorzystać z pomocy lekarzy

Skoki narciarskie takiej sytuacji jeszcze nie widziały. Przed zawodami Pucharu Kontynentalnego w Willingen doszło do szokującej wręcz sytuacji. Sander Vossan Eriksen z Norwegii wbił sobie nóż w udo. Skoczek nie pozwolił odwieźć się do szpitala, a zamiast tego wziął udział w zawodach jakby nic się nie stało.

Popularny skoczek sam ranił się nożem, wszystko tuż przed zawodami (WIDEO)Popularny skoczek sam ranił się nożem, wszystko tuż przed zawodami (WIDEO)Czytaj dalej

Skoki narciarskie nie tylko w Klingenthal. Skakano także w Willingen

Najlepsi skoczkowie świata rywalizują w zawodach Pucharu Świata w Klingenthal. W sobotę najlepszy okazał się Halvor Egner Granerud. Norwego oddał najlepsze skoki w obu seriach i zasłużenie wygrał.

Z bardzo dobrej strony pokazali się także reprezentanci Polski. Biało-Czerwoni do końca walczyli o zwycięstwo. Po pierwszej serii Kamil Stoch zajmował drugie miejsce. Po drugim skoku również objął prowadzenie, ale nie cieszył się nim długo. Wspomniany Granerud skoczył jeszcze lepiej i przypieczętował swoje zwycięstwo.

Czwarte miejsce w sobotnich zawodach zajął Piotr Żyła. Szósty był natomiast Dawid Kubacki. Już w niedzielę odbędzie się kolejny konkurs.

Ciekawie było także w Willingen, gdzie w ten weekend odbyły się zawody Pucharu Kontynentalnego. Skoczkowie w ciągu zaledwie dwóch dni wzięli udział w aż czterech konkursach. Wydarzenia na Muehlenkopfschanze przyćmione zostały jednak przez to, co działo się przed zawodami.

Norweski skoczek wbił sobie nóż w udo przed zawodami. Mimo to wziął udział w konkursie

Już wcześniej informowaliśmy, że bohaterami w Willingen zostali polscy skoczkowie. Polacy ruszyli na pomoc Norwegom, którzy mieli wielkie problemy przed startem. Ich sprzęt nie dojechał do Willingen na czas i istniało ryzyko, że nie będa mogli wziąć udziału w zawodach. Biało-Czerwoni, w tym Maciej Kot, pożyczyli swoim norweskim kolegom sprzęt.

Na tym pech Norwegów się jednak nie skończył. W piątek miał miejsce niebezpieczny incydent z udziałem Sandera Vossana Eriksena. Skoczek wbił sobie w udo nóż. Jak się okazało, był to nieszczęśliwy wypadek.

- Dramatyczne chwile dla Sandera Vossana Eriksena przed konkursem w Willingen. Udało mu się wbić nóż w udo przed pierwszą serią. Skoczek uległ wypadkowi podczas próby poprawienia wiązań. W wyniku wypadku trafił do karetki- zakomunikował Norweski Związek Narciarski.

Lekarze chcieli pomóc skoczkowi i zszyć mu ranę. Ten jednak o dziwo się na to nie zgodził. Zamiast tego poprosił o zabandażowanie rany i ruszył na skocznię, by wziąć udział w zawodach.

Pierwszy konkurs nie poszedł po jego myśli, gdyż zajął dopiero 53.miejsce. Później jednak wyraźnie się poprawił i osiągnął przyzwoite wyniki. W następnych konkursach był kolejno trzynasty, szósty i jedenasty.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News