Skoki narciarskie
IBERION
Autor Mateusz Dziubiński - 10 Lutego 2021

Wielki powrót do polskiej kadry na PŚ w Zakopanem

Skoki narciarskie już w najbliższy weekend ponownie zawitają do Zakopanego, gdzie odbędą się dwa konkursy indywidualne. Wielka Krokiew będzie gościć skoczków w zastępstwie chińskiego Zhangjiakou. Portal skaczemy.pl właśnie opublikował skład Polaków na najbliższe konkursy. Obejrzymy aż jedenastu Biało-Czerwonych. Wśród nich pojawi się doskonale znana kibicom skoków postać, która ostatnio nie miała okazji do startów w Pucharze Świata. Mowa o weteranie polskich skoków, czyli Stefanie Huli.

  • W najbliższy weekend Puchar Świata w skokach narciarskich zawita do Zakopanego
  • W sobotę i niedzielę odbędą się dwa konkursy indywidualne
  • Michal Doleżal zdecydował już, którzy z polskich zawodników pojawią się na Wielkiej Krokwi
  • Kibice będą mieli okazję zobaczyć w akcji m.in. Stefana Hulę, który od dłuższego czasu nie łapał się do składu pierwszej reprezentacji

Skoki narciarskie w weekend zawitają do Zakopanego. Na kilka dni przed kolejnymi zawodami Pucharu Świata poznaliśmy skład reprezentacji Polski na dwa konkursy indywidualne, które zostaną rozegrane na Wielkiej Krokwi. W zawodach zaprezentuje się 11 Polaków, w tym Stefan Hula, który od dłuższego czasu nie rywalizował o punkty PŚ.

Skoki narciarskie. Znamy skład Polaków na konkursy w Zakopanem

Kibice skoków narciarskich odliczają już dni do kolejnych zawodów Pucharu Świata. Tym razem najlepsi skoczkowie zawitają do Zakopanego, by wziąć udział w dwóch konkursach indywidualnych. Na Wielkiej Krokwi zobaczymy aż 11 Polaków.

Zakopane już kilka tygodni temu organizowało konkursy PŚ, jednak polskie miasto uzyskało prawo do ponownego przyjęcia skoczków w zastępstwie chińskiego Zhangjiakou, które z powodu pandemii zrezygnowało z tego przywileju. Właśnie dowiedzieliśmy się, w jakim składzie do zawodów przystąpią Polacy.

Hit Ligi Mistrzów jednak nie odbędzie się w WarszawieHit Ligi Mistrzów jednak nie odbędzie się w WarszawieCzytaj dalej

Jak podaje portal skaczemy.pl, trener Michal Doleżal zdecydował już, kto zaprezentuje się w Zakopanem. Będą to: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Jakub Wolny, Andrzej Stękała, Aleksander Zniszczoł, Tomasz Pilch, Paweł Wąsek, Klemens Murańka, Maciej Kot, Stefan Hula.

Kibiców na pewno ucieszy fakt, że w gronie powołanych zawodników znalazł się Stefan Hula. Weteran polskich skoków po dłuższym czasie otrzyma szansę powalczenia o punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

W Zakopanem wystąpi 11 Polaków. Powrót Stefana Huli

Wspomniany portal skaczemy.pl podał także informację, że trener Michal Doleżal chciał powołać 20-letniego Jarosława Krzaka. Młody zawodnik nie będzie jednak mógł wziąć udziału w Zakopanem, gdyż w ostatnich dniach stwierdzono u niego infekcję COVID-19. Skoczek poczuł się gorzej i przeprowadził test. Teraz pozostaje w kwarantannie.

- Trener Doleżal nie mógł wystawić Jarka Krzaka, który w ubiegłą niedzielę zasygnalizował złe samopoczucie i poddał się prywatnie testowi na koronawirusa. Wynik pozytywny testu wykluczył Jarka z treningów i aktualnie przebywa na kwarantannie - czytamy.

Rywalizacja w Zakopanem rozpocznie się już w piątek. Wówczas skoczkowie odbędą pierwsze oficjalne treningi a także kwalifikacje do sobotnich zawodów. W trakcie weekendu odbędą się dwa konkursy indywidualne.

Źródło: skaczemy.pl

Artykuły polecane przez redakcję ZeStadionu:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News