Kamil Stoch
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/EAST NEWS
Autor Mateusz Dziubiński - 13 Lutego 2021

Kamil Stoch tęskni za obecnością kibiców na skoczni

Kamil Stoch już dzisiaj weźmie udział w konkursie Pucharu Świata w Zakopanem. Zwycięzca tegorocznego Turnieju Czterech Skoczni był jednym z najlepszych polskich skoczków w piątkowych kwalifikacjach. Stoch zajął szóste miejsce tuż za Andrzejem Stękałą. Przed rozpoczęcie rywalizacji 33-latek postanowił zwrócić się do kibiców. W specjalnym wpisie wyznał, że brakuje mu ich obecności na Wielkiej Krokwi.

  • W sobotę w Zakopanem odbędzie się pierwszy z dwóch konkursów indywidualnych Pucharu Świata
  • Na starcie zobaczymy aż 11 polskich skoczków, w tym Kamila Stocha
  • Lider reprezentacji Polski przed zawodami zwrócił się do kibiców
  • Skoczek wyznał szczerze fanom, że bardzo brakuje mu ich obecności na skoczni

Kamil Stoch przed sobotnim konkursem indywidualnym Pucharu Świata postanowił zwrócić się do kibiców. Skoczek przygotował specjalny post, w którym wyznał, że brakuje mu fanów na skoczni, zwłaszcza w Zakopanem. Wpis ulubieńca Polaków szybko zyskał tysiące polubień i komentarzy.

Kamil Stoch zwrócił się do kibiców przed konkursem w Zakopanem

Już dzisiaj w Zakopanem odbędzie się kolejny konkurs zaliczany do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Za starcie zawodów, które ruszą o godzinie 16:00 zobaczymy aż 11 Polaków. Nasi reprezentanci podczas piątkowych kwalifikacji w komplecie wywalczyli prawo udziału w rywalizacji.

Najwyżej sklasyfikowany z Polaków został Andrzej Stękała. 25-latek zajął piąte miejsce. Tuż za jego plecami znalazł się Kamil Stoch. Skoczek z Zębu zajął szóste miejsce. Najlepszy w piątek na Wielkiej Krokwi był Norweg Robert Johansson.

Oficjalnie: Robert Kubica w teamie WRTOficjalnie: Robert Kubica w teamie WRTCzytaj dalej

To już drugi raz w tym sezonie, gdy Zakopane gości najlepszych skoczków świata. Stolica polskich Tatr zyskała prawo organizacji dodatkowych konkursów PŚ w zastępstwie chińskiego Zhangjiakou. W Chinach skakanie było niemożliwe z powodu pandemii koronawirusa.

Pandemia panuje oczywiście nie tylko w Chinach, skąd pochodzi wirus COVID-19, ale także w Polsce i na terenie całego świata. Z tego też powodu imprezy sportowe, jak choćby właśnie zawody skoków narciarskich odbywają się bez publiczności. Sytuacja ta nie podoba się Kamilowi Stochowi.

Kamil Stoch tęskni za kibicami na Wielkiej Krokwi

Lider polskiej kadry i ulubieniec milionów Polaków opublikował w mediach społecznościowych specjalny wpis, w którym wyznał, że brakuje mu obecności kibiców na trybunach. Skoczek wstawił na Instagrama zdjęcie z zawodów z Zakopanego z ubiegłego roku, na którym widać tysiące sympatyków skoków.

- Tęskno za WAMI- napisał krótko Kamil Stoch. Jego post w ciągu zaledwie kilkunastu godzin polubiło ponad 35 tys. osób. Kibicom również ciężko jest zaakceptować, że nie mogą na żywo oglądać swoich ulubieńców. Pokazali to w styczniu, gdy podczas pierwszych zawodów w Zakopanem licznie zgromadzili się pod skocznią mimo groźby kary od policji.

Kamil Stoch

Miejmy nadzieję, że doping sprzed telewizorów wystarczy, by ponieść Kamila Stocha i pozostałych polskich skoczków do sukcesu w sobotnich zawodach. Konkurs rozpocznie się już o godzinie 16:00.

Artykuły polecane przez redakcję ZeStadionu:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News