Kibice Lechia
twitter.com/@LechiaGdanskSA/facebook.com/LWYPOLNOCY
Autor Łukasz Kowalski - 12 Lutego 2021

Lechia nie zagra z Rakowem? Wszystkiemu mogą być winni kibice

Kibice Lechii Gdańsk postanowili wziąć sprawy w swoje ręce po kolejnym słabym występie zespołu. Dzień po środowej porażce w Pucharze Polski z Puszczą Niepołomice (1:3) grupa osób, która określa się mianem fanów klubu, stawiła się w szatni zespołu, aby przeprowadzić "odprawę motywacyjną". Przy okazji został złamany reżim sanitarny i sobotni mecz Lechii z Rakowem Częstochowa stanął pod znakiem zapytania.

  • Kibice Lechii Gdańsk wparowali na teren klubu po porażce z Puszczą Niepołomice
  • "Fani" Biało-Zielonych przeprowadzili z zawodnikami "odprawę motywacyjną"
  • Przy okazji złamano reżim sanitarny i sobotni mecz z Rakowem Częstochowa stanął pod znakiem zapytania

Kibice Lechii Gdańsk w ostatnich tygodniach nie mają powodów do zadowolenia. Drużyna Piotra Stokowca nie wygrała jeszcze spotkania w 2021 roku, a do tego zaliczyła kompromitującą wpadkę w Pucharze Polski z Puszczą Niepołomice (1:3).

To spowodowało, że część osób podających się za fanów Lechii postanowiło wziąć sprawy w swoje ręce. Zaczęło się od wpisu na profilu facebookowym stowarzyszenia "Lwy Północy", którzy nie kryli rozczarowania porażką w Pucharze Polski.

Kibice Lechii Gdańsk wtargnęli na trening zespołu

- TRAGEDIA! WSTYD! ŻENADA! Wróciły stare "demony" - Limanowa, Stalowa Wola, Niepołomice, Bytów. Puszcza wczoraj po raz drugi odziera Biało-Zielonych z pucharowych marzeń! - napisali "kibice" Lechii.

- Trenerze mamy dość przeprosin, dość słuchania pustych obietnic i górnolotnych sloganów na konferencjach prasowych. Od taktyki mamy Pana, a nie asystenta! - kontynuowali. - A wy, "drużyno", przestańcie być królami mediów społecznościowych, a zacznijcie być Królami Murawy! - dodano.

Robert Johansson wygrywa kwalifikacje do konkursu PŚ w ZakopanemRobert Johansson wygrywa kwalifikacje do konkursu PŚ w ZakopanemCzytaj dalej

- Zabrakło motywacji? Będzie motywacja! Do zobaczenia - zakończono wpis. W czwartek członkowie stowarzyszenie przeszli od słów do czynów. Grupa "kibiców" pojawiła się na treningu piłkarzy Lechii.

- Wczorajszą odprawę motywacyjną poprowadzili kibice. W sobotę TYLKO zwycięstwo - przekazało stowarzyszenie "Lwy Północy"w piątek na swoim profilu na facebooku. Co ciekawe prezesem stowarzyszenia jest wiceprezes Lechii Piotr Zejer.

Lechia będzie musiała się tłumaczyć ze złamania reżimu sanitarnego przez "kibiców"

To nie pierwszy taki przypadek, kiedy "kibice" Lechii interweniują w zespole. W 2017 roku delegacja "fanów" zespołu pojawiła się w szatni zespołu przed derbami Pomorza z Arką Gdynia.

Może się okazać, że osoby, które pojawiły się w czwartek w klubie, bardziej zaszkodzą drużynie, niż mu pomogą. Szatnia jest strefą zero i mogą pojawić się w niej tylko osoby z negatywnym wynikiem testu na koronawirusa.

TVP Sport informuje, że Komisja Ligi będzie się domagała wyjaśnień w sprawie "interwencji" kibiców. Zdaniem Mateusza Migi możliwy jest nawet scenariusz, w którym cały zespół Lechii będzie musiał się udać na przymusową kwarantannę.

Wobec tego sobotnie spotkanie z Rakowem Częstochowa stanął pod znakiem zapytania. Najbardziej prawdopodobnym scenariuszem, w przypadku kwarantanny zespołu Lechii jest przełożenie meczu na późniejszy termin.

Artykuły polecane przez redakcję ZeStadionu:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News