Puchar Świata Kamil Stoch
INA FASSBENDER/AFP/East News
Autor Aleksy Kiełbasa - 11 Lutego 2021

Polscy skoczkowie poznali wyniki testów na COVID-19

Już w najbliższy weekend Puchar Świata zawita po razu drugi w tym sezonie do Zakopanego. Oczywiście przed zawodami kadra polskich skoczków przeszła testy na obecność koronawirusa. Na szczęście portal Skaczemy.pl przekazał dobre wieści, bowiem wszyscy zawodnicy otrzymali negatywne wyniki. Jednak przez pandemię i tak nie uda nam się wykorzystać pełnej kwoty startowej. Dlaczego?

  • Zakopane po raz drugi gości Puchar Świata w tym sezonie
  • Dodatkowe zawody są organizowane w zastępstwie za odwołaną próbę przedolimpijską w Zhangjiakou
  • Wszyscy nasi zawodnicy otrzymali negatywne wyniki testów

Bardzo dobrą wiadomość odnośnie wyników testów reprezentacji Polski w skokach narciarskich przed konkursami Pucharu Świata w Zakopanem przekazał serwis Skaczemy.pl. Jest to portal należący do Adama Małysza, zatem nie ma wątpliwości co do wiarygodności tej informacji.

Wszyscy polscy skoczkowie otrzymali negatywne wyniki testów na obecność COVIDu-19, ale mimo to sztab reprezentacji nie będzie mógł skorzystać z pełnej puli startowej. Wszystko przez wcześniejszą diagnozę koronawirusa u Jarosława Krzaka.

Mistrzostwa świata juniorów bez polskich skoczkówMistrzostwa świata juniorów bez polskich skoczkówCzytaj dalej

Dobre wieści odnośnie testów Polaków przed Pucharem Świata

„11 skoczków wybranych przez trenera Michala Doleżala na weekendowe zawody PŚ w skokach w Zakopanem (12-14.02.) otrzymało wyniki negatywne testów na obecność koronawirusa. Sztab reprezentacji również w 100% negatywny.” – napisał na Twitterze portal Skaczemy.pl

Oznacza to, że do zawodów na pewno przystąpią: Kamil Stoch, Stefan Hula, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Jakub Wolny, Klemens Murańka, Tomasz Pilch, Paweł Wąsek, Maciej Kot i Aleksander Zniszczoł.

Jest to grono 11 reprezentantów Polski, a nasza kadra może do konkursu desygnować 12 skoczków. Jednak w ubiegłą niedzielę Jarosław Krzak zgłosił, że czuje się nie najlepiej, a test na obecność koronawirusa, który mu natychmiast wykonano, dał niestety wynik pozytywny. W związku z tym młody zawodnik przebywa na kwarantannie.

Kadra juniorów nie miała tyle szczęścia

Niestety kadra juniorów, która ruszyła na Mistrzostwa Świata Juniorów, nie miała tyle szczęścia, co pierwsza reprezentacja. Okazało się, że jeden z jej członków dwukrotnie otrzymał pozytywny wynik tekstu na obecność COVID-19 i nasi młodzi zawodnicy nie dość, że nie mogli wystartować w zawodach, to jeszcze utknęli w Finlandii. O szczegółach tej sytuacji pisaliśmy dla Was tutaj.

W związku z tym Michal Dolezal nie będzie mógł nawet dać szansy, któremuś z naszych juniorów, a przez zakażenie Jarosława Krzaka nie ma zawodnika, który byłby gotów na rywalizację w Pucharze Świata. Dlatego na starcie kwalifikacji ujrzymy 11 reprezentantów Polski.

Źródło: Skaczemy.pl

Artykuły polecane przez redakcję ZeStadionu:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News