Skoki narciarskie pilne
Zestadionu.pl
Autor Aleksy Kiełbasa - 11 Lutego 2021

Mistrzostwa świata juniorów bez polskich skoczków

Bardzo złe informacje odnośnie polskich skoczków narciarskich napłynęły do nas z Lahti. Jeden z członków naszej kadry otrzymał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Powtórny test niestety również go potwierdził. Mimo że reszta naszych reprezentantów była „negatywna”, to fiński sanepid nie dopuścił żadnego z nich do rywalizacji w Mistrzostwach Świata Juniorów. To wielki cios dla polskich skoków narciarskich.

  • Jeden z członków naszej kadry otrzymał pozytywny wyniki testu na COVID-19
  • Niestety żaden z Polaków nie wystartuje na MŚJ w Lahti
  • Nasi juniorzy wraz ze sztabem muszą odbyć 14-dniową kwarantannę w Finlandii

Kadra polskich juniorów przed wylotem do Lahti przeszła w kraju testy na obecność koronawirusa. Żaden z naszych zawodników, ani członków sztabu nie otrzymał pozytywnego wyniku.

Niestety po przyjeździe do Finlandii i przeprowadzeniu kolejnych badań okazało się, że jedna osoba uzyskała pozytywny wynik testu, o czym szerzej pisaliśmy dla Was tutaj. Powtórne testy potwierdziły rezultaty z pierwszej tury, gdzie ten sam członek kadry znów „był dodatni”. W związku z tym fiński sanepid nie dopuścił Polaków do udziału w Mistrzostwach Świata Juniorów.

Skoki narciarskie: Polacy „uwięzieni” w Finlandii

We wtorek potwierdzono, że jeden z członków polskiej kadry skoczków narciarskich jest zakażony koronawirusem. Przechodzi on zakażenie bezobjawowo i natychmiast poddano go izolacji, a resztę reprezentacji skierowano na kwarantannę. Zarażony był prawdopodobnie w oknie serologicznym, ponieważ badania wykonane przed wyjazdem dały wynik ujemny, natomiast po przyjeździe do Lahti były one już dodatnie.

Wielki powrót do polskiej kadry na PŚ w ZakopanemWielki powrót do polskiej kadry na PŚ w ZakopanemCzytaj dalej

"Juniorskiej reprezentacji Polski w skokach narciarskich mężczyzn zabraknie niestety na starcie zarówno konkursu indywidualnego, jak i drużynowego Mistrzostw Świata Juniorów w Lahti. Przyczyną jest pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa u jednego z członków naszej reprezentacji" – poinformował w komunikacie Polski Związek Narciarski.

Niestety izolacja i kwarantanna została zalecona nie tylko na czas zawodów. Osoba zarażona poddana została 10-dniowej izolacji, natomiast pozostałe będą odbywały 14-dniową kwarantannę, bowiem takie reguły obowiązują w Finlandii.

Kadra została przetransportowana w inne miejsce

Kadra polskich skoczków narciarskich została w środę przetransportowana do Vierumaki, gdzie jej członkowie będą odbywać kwarantannę. Dzięki temu osoby z negatywnymi wynikami będą mogły wychodzić na zewnątrz, ale tylko na określonym terenie, tak aby nie przebywać w miejscach publicznych. Z kolei osoba zakażona nie będzie miała możliwości opuszczenie miejsca izolacji.

W kadrze na MŚJ znaleźli się: Mateusz Gruszka (AZS Zakopane), Jan Habdas (LKS Klimczok Bystra), Arkadiusz Jojko (Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe), Kacper Juroszek (Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe) i Adam Niżnik (TS Wisła Zakopane).

Na 11 lutego zaplanowano konkursy indywidualne dziewcząt i chłopców, a na piątek 12 lutego zawody drużynowe. Mistrzostwa zostaną rozegrane na skoczni Salpausselkä w Lahti o punkcie konstrukcyjnym K90.

Na szczęście wykluczenie z imprezy nie dotyczy naszych zawodniczek. Dlatego na starcie konkursu MŚJ dziewcząt, który rozpoczął się o 9:55 polskiego czasu, stanęły: Kamila Karpiel (KS AZS AWF Katowice), Nicole Konderla (KS AZS AWF Katowice), Wiktoria Przybyła (SSR LZS Sokół Szczyrk) i Anna Twardosz (KS AZS AWF Katowice). Za to jutro wezmą udział w zawodach drużynowych.

Źródło: PZN

Artykuły polecane przez redakcję ZeStadionu:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News