Piotr Żyła
Instagram - Piotr Żyła
Autor Mateusz Dziubiński - 11 Grudnia 2020

Piotr Żyła rozbroił wszystkich. Kibice uśmiali się do łez, słowa skoczka stały się hitem internetu

Piotr Żyła znalazł kolejny sposób, by rozbawić miliony polskich kibiców. Lider naszej kadry udzielił wywiadu tuż po zakończeniu sesji kwalifikacyjnej na mamuciej skoczni w Planicy. Ulubieniec fanów wypowiedział się na temat skoku, który dał mu miejsce w pierwszej dziesiątce eliminacji do piątkowego konkursu. Zrobił to jednak w charakterystyczny dla siebie sposób, co rozbawiło wszystkich jego sympatyków do łez. 

  • W czwartek odbyły się kwalifikacje do konkursu indywidualnego MŚ w lotach narciarskich
  • W Planicy wystąpiło czterech Polaków
  • Wszyscy pokazali się z dobrej strony, a najlepszy skok oddał Kamil Stoch
  • Po kwalifikacjach Piotr Żyła rozbawił fanów swoją wypowiedzią

Piotr Żyła udzielił wywiadu tuż po zakończeniu czwartkowych kwalifikacji do konkursu mistrzostw świata w lotach. W Planicy Żyła zajął dziewiąte miejsce. Po skoku nie był jednak zadowolony i w żartobliwy sposób zdradził, co zrobił źle.

Piotr Żyła zajął 9. miejsce w kwalifikacjach przed MŚ w lotach

W czwartek nastąpił moment, na który długo czekali kibice skoków narciarskich. Na słynnej skoczni Letalnica w Planicy pojawili się najlepsi skoczkowie świata, by wziąć udział w sesji treningowej i kwalifikacjach przed piątkowymi zawodami. Rozpoczynają się mistrzostw świata w lotach.

W czwartek na skoczni mogliśmy oglądać czwórkę naszych zawodników. Skoki oddali Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła i Andrzej Stękała. Liderzy naszej reprezentacji mają za sobą przygotowania w Zakopanem. Nie wzięli udziału w ostatnich zawodach Pucharu Świata w Niżnym Tagile.

Ulubieńcy kibiców w czwartek skakali dobrze. Cała czwórka uplasowała się w najlepszej piętnastce sesji kwalifikacyjnej. Najlepiej zaprezentował się Kamil Stoch, który skoczył aż 226 metrów i zajął 6. miejsce.

W najlepszej dziesiątce znalazł się jeszcze jeden Polak. Był to Piotr Żyła. Wiecznie uśmiechnięty skoczek z Wisły pofrunął na 223 m i zajął ostatecznie 9. miejsce.

Piotr Żyła ponownie błyszczy humorem i rozbawia fanów

Po skoku i zakończeniu kwalifikacji Piotr Żyła udzielił wywiadu dla przedstawicieli portalu skijumping.pl. Ulubieniec fanów zdradził, że nie do końca jest zadowolony ze swojej próby. Żyła wskazał od razu, w którym miejscu popełnił błąd.

- Za bardzo myślałem, a nie powinienem - stwierdził Piotr Żyła, po czym w charakterystyczny dla siebie sposób wybuchł śmiechem. Żartobliwa wypowiedź skoczka jak zwykle rozbawiła jego wiernych kibiców.

Pozostali nasi reprezentanci spisali się również dobrze. Dawid Kubacki skoczył 216 metrów i zajął 12. miejsce. Andrzej Stękała natomiast z odległością 217,5 m uplasował się na pozycji tuż za plecami Kubackiego.

Mistrz świata z Seefeld na początku sezonu imponuje formą. Teraz jednak zmaga się podobno z urazem pleców, o czym również żartobliwie opowiedział Piotr Żyła. Nawiązał do kontuzji Stefana Krafta.

- Dawida też łupnęło, ale skakał. W pierwszych dwóch się nie zgiął, ale teraz się chyba zgiął i cosik odleciał. Ale może w piątek się zegnie bardziej - mówił Żyła ponownie z wielkim uśmiechem.

Źródło: skijumping.pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News