Górnik Zabrze transfer
Iberion
Autor Łukasz Kowalski - 9 Lutego 2021

Rafał Kurzawa wraca do kraju, ma podpisać kontrakt w Ekstraklasie

Górnik Zabrze w najbliższych dniach może ogłosić ciekawy transfer. Po miesiącach spędzonych bez klubu blisko powrotu do Ekstraklasy jest Rafał Kurzawa. Media podają, że były reprezentant Polski jest bardzo bliski powrotu do Zabrza po 2,5 roku spędzonych we Francji i Danii.

  • Górnik Zabrze w najbliższych dniach może ogłosić bardzo ciekawy transfer
  • Media podają, że klub negocjuje z Rafałem Kurzawą
  • Były reprezentant Polski od października pozostaje bez klubu

Górnik Zabrze najbliższych dniach może ogłosić bardzo ciekawy transfer. Zdaniem Tomasza Włodarczyka z Meczyki.pl, klub prowadzi negocjacje ze swoim byłym zawodnikiem Rafałem Kurzawą.

28-letni zawodnik w ostatnich miesiącach jest bez klubu. Kurzawa w październiku rozwiązał kontrakt z francuskim Amiens. Po raz ostatni kibice mogli go oglądać na boisku latem ubiegłego roku.

Górnik Zabrze blisko pozyskania reprezentanta Polski

Po miesiącach spędzonych bez klubu zawodnik w końcu może podpisać kontrakt z nowym zespołem. Zdaniem Włodarczyka 28-latek prowadzi zaawansowane rozmowy z Górnikiem Zabrze, w którym występował w latach 2013 - 2015. W tym okresie zagrał dla Górników 118 spotkań, strzelił 10 goli i zaliczył 37 asyst.

Zdaniem dziennikarza rozmowy mają być już na ostatniej prostej, a negocjacje mogłaby przerwać tylko bardzo atrakcyjna oferta innego zespołu. Zdaniem Włodarczyka taki scenariusz jest mało prawdopodobny.

Karbownik i Moder zadebiutują już w środę? Mamy stanowisko trenera BrightonKarbownik i Moder zadebiutują już w środę? Mamy stanowisko trenera BrightonCzytaj dalej

Od początku pobyt Kurzawy we Francji nie był udany. Polak miał problemy z aklimatyzacją, a do tego nie potrafił wywalczyć sobie miejsca w podstawowy składzie. W efekcie trafiał na wypożyczenia do duńskich FC Midtjylland i Esbjerg.

Wydawało się, że w Danii wyprowadził swoją karierę na prostą. Po dobrych okresach zarówno w Midtjylland, z którym wywalczył krajowy Puchar, jak i Esbjerg wracał do Francji, gdzie znów nie mógł liczyć na regularną grę.

Rafał Kurzawa może wrócić do Górnika Zabrze

Z tego powodu w październiku Kurzawa rozwiązał kontrakt z Amiens. Zdaniem Włodarczyka zawodnik liczył, że mając tak bogate CV, nie będzie długo czekał na znalezienie nowego klubu. Rzeczywistość okazała się inna.

Do tego negocjacje utrudniał fakt, że zawodnik nie ma menadżera, który mógłby negocjować w jego imieniu. WP SportoweFakty informowały, że zawodnik trenował indywidualnie na boiskach Marcninków Kępno.

Włodarczyk informuje, że niedawno ofertę Kurzawie złożyła Wisła Płock, a także Midtjylland. Polak zbyt długo czekał z udzieleniem odpowiedzi duńskiemu klubowi i ten w konsekwencji zdecydował się na kogoś innego.

Kurzawa dzięki bardzo dobrym występom w pierwszym okresie gry w Górniku Zabrze zapracował na powołanie do reprezentacji Polski. W barwach narodowych wystąpił 7 razy i zaliczył 2 asysty. Razem z kadrą pojechał na mistrzostwa świata w Rosji w 2018 roku.

Artykuły polecane przez redakcję ZeStadionu:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News