Andrzej Iwan Wisła Kraków
EAST NEWS
Autor Aleksy Kiełbasa - 8 Lutego 2021

Piękny gest Wisły Kraków. Pomoże legendzie polskiej piłki

Wisła Kraków wyciągnęła pomocną dłoń do swojej legendy. Andrzej Iwan, bo oni mowa, został właśnie jednym z członków pionu sportowego ekipy z Reymonta. Dla byłego zawodnika „Białej Gwiazdy” jest to powrót do poważnego futbolu po wielu latach przerwy, w trakcie których zmagał się z chorobą alkoholową.

  • Wisła Kraków wzmacnia pion sportowy
  • Przy Reymonta doszło do powrotu legendy
  • Andrzej Iwan został zatrudniony przez krakowski klub

Wisła Kraków postanowiła wzmocnić swój pion sportowy za sprawą powrotu prawdziwej legendy klubu Andrzeja Iwana. Być może jest to reakcją na apele kibiców Białej Gwiazdy, którzy oczekiwali rozbudowania tego działu.

Decyzję krakowskiego klubu trzeba uznać za bardzo szlachetny ruch, albowiem legenda Wisły znów znalazła się na zakręcie przez problemy z alkoholem. Mimo to w klubie wierzą, że lata spędzone na boisku oraz przywiązanie do ekipy spod Wawelu, nie tylko przyniosą wiele korzyści Wiśle Kraków, ale również pomogą wyjść z opresji Iwanowi.

Dawid Kubacki oszukany przez sędziów?Dawid Kubacki oszukany przez sędziów?Czytaj dalej

Drwiny i problemy z chorobą alkoholową

W środowisku piłkarskim faktem powszechnie znanym było zmaganie się Andrzeja Iwana z chorobą alkoholową. Niestety z tego powodu były piłkarz był przez niektórych wyśmiewany podczas swojej ostatniej wizyty w programie „Hejt Park” w Kanale Sportowym.

Iwan powiedział wprost, że znów popadł w nałóg. Były zawodnik Wisły został przez niektórych internautów posądzony o to, że w trakcie programu był pod wpływem alkoholu, co okazało się nieprawdą. Do sytuacji doszło ze względu na specyficzny sposób mówienia Iwana, który wyraża się trochę niewyraźnie, jednak tak po prostu mówi na co dzień.

Andrzej Iwan, czyli legenda Wisły Kraków

Andrzej Iwan był piłkarzem Wisły Kraków w latach 1976-1986. Z krakowskim klubem wywalczył mistrzostwo Polski w 1978 roku oraz grał w dwóch finałach Pucharu Polski w 1979 oraz w 1984. W sumie w Barwach Białej Gwiazdy wystąpił w 198 meczach ligowych, w których zdobył 69 bramek. Warto podkreślić, że napastnik zadebiutował w reprezentacji Polski właśnie jako piłkarz krakowskiej Wisły.

W kolejnych latach Iwan był jeszcze związany z Wisłą Kraków, ale w innej roli. W 1999 roku początkowo pracował jako trener juniorów. Później był asystentem m.in. Adama Nawałki i Oresta Lenczyka. Teraz ma on wesprzeć dział skautingu, w którym pracuje choćby Arkadiusz Głowacki, o czym poinformował Krzysztof Stanowski.

Gęba będzie mi się śmiała cały tydzień.

Andrzej Iwan wraca do domu.

On potrzebuje Wisły, a Wisła potrzebuje jego skautingowego oka.

@jazdzynski to jest gość ????????????” – napisał na Twitterze dziennikarz.

Życzymy, aby ta współpraca była bardzo owocna dla obu stron.

Źródła: Interia Sport, TVP Sport

Artykuły polecane przez redakcję ZeStadionu:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News