Jaroslav Mihailk
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Autor Aleksy Kiełbasa - 8 Lutego 2021

Piłkarz reprezentacji Słowacji odchodzi z Ekstraklasy. Wraca na południe

Ekstraklasa może stracić niedługo kolejnego reprezentanta kraju. Tym razem chodzi o słowackiego piłkarza Lechii Gdańsk Jaroslava Mihalika. Skrzydłowy jest bardzo bliski przenosin do jednego z klubów ligi czeskiej. Według medialnych doniesień naszych południowych sąsiadów piłkarz ma już nawet trenować z nowym zespołem i czekać tylko na zgodę ekipy na transfer od ekipy z Trójmiasta.

  • Jaroslam Mihalik jest bardzo bliski odejścia z Lechii Gdańsk
  • Piłkarz lada dzień powinien dołączyć do czeskiej Sigmy Ołomuniec
  • Słowak ma już ponoć uczestniczyć w treningach nowego zespołu

Jaroslav Mihalik lada dzień powinien opuścić Lechię Gdańsk. Reprezentant Słowacji do ekipy z Trójmiasta dołączył we wrześniu 2019 roku, kiedy to został wypożyczony z innego klubu Ekstraklasy - Cracovii. Co ciekawe piłkarz nadal formalnie jest zawodnikiem Pasów, bowiem gdańszczanie wypożyczyli piłkarza na 2 lata.

Jednak pobyt 26-latka nad morzem należy uznać raczej za nieudany, bowiem Mihalik w 26 meczach dla Lechii zdobył zaledwie 3 bramki, a w tym sezonie ledwie dwukrotnie pojawił się na boisku. Dlatego należy spodziewać się, że Piotr Stokowiec bez żalu odda piłkarza do czeskiej ligi.

Dawid Kubacki oszukany przez sędziów?Dawid Kubacki oszukany przez sędziów?Czytaj dalej

Jaroslav Mihalik ma trenować z nowym zespołem

Czeski dziennikarz Michal Kvasnica poinformował, że Jaroslav Mihalik ma już nawet trenować z nowym zespołem, którym jest Sigma Ołomuniec. Skrzydłowy zdecydowanie nie cieszył się uznaniem Piotra Stokowca, dlatego postanowił poszukać nowego zespołu, aby „łapać” minuty przed Euro.

Mihalik z pewnością liczy na wyjazd z reprezentacją Słowacji na turniej, a ten może zagwarantować mu jedynie regularna gra w klubie. Prawdziwość tych doniesień może potwierdzać fakt, że 26-latka próżno było szukać w kadrze meczowej Lechii Gdańsk na ostatnie 2 mecze ligowe, a także podczas dzisiejszego treningu.

Piłkarz Ekstraklasy ma przenieść się do Czech

Jaroslav Michalik ma dołączyć do Sigmy Ołomuniec, która w tym sezonie czeskiej ekstraklasy plasuje się na 9 miejscu.

Wydaje się, że skrzydłowy powinien przejść do czeskiego zespołu na zasadzie kolejnego wypożyczenia do końca sezonu.

Lechia Gdańsk i Cracovia jak na razie nie komentują sprawy transferu słowackiego zawodnika. Zatem na jego oficjalnie potwierdzenie będziemy musieli jeszcze chwilę poczekać.

Aktualizacja 17:08: Lechia Gdańsk potwierdziła, że Jaroslav Mihalik odszedł z do Sigmy Ołomuniec.

Źródło: WP SportoweFakty

Artykuły polecane przez redakcję ZeStadionu:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News