Adam Małysz
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/EAST NEWS
Autor Mateusz Dziubiński - 8 Marca 2020

Adam Małysz przekazał fatalną wiadomość ws. skoków w Planicy. Kibice będą bardzo rozczarowani

Adam Małysz za pośrednictwem swojego konta na Instagramie podzielił się wiedzą jaką posiada na temat organizacji zbliżających się mistrzostw świata w lotach w słoweńskiej Planicy. Organizacja zawodów stoi pod znakiem zapytania z uwagi na epidemię koronawirusa.

Adam Małysz zapewne doskonale pamięta, jak ważnym wydarzeniem w życiu skoczka narciarskiego, jest wzięcie udziału w zawodach rozgrywanych na legendarnej Letalnicy w Planicy. Tradycją niemal jest, że zawody na słoweńskim mamucie kończą sezon. Najlepsi zawodnicy rywalizują na jednej z najsłynniejszych skoczni narciarskich świata przy akompaniamencie kibicowskich okrzyków i muzyki. Weekendy Pucharu Świata w Planicy obrosły niemalże legendą i jest to wydarzenie, na które czeka każdy kibic skoków narciarskich.

Kontrowersyjna wygrana Szpilki. Dyrektor TVP przeprasza, eksperci mówią o największej kompromitacji w historii (WIDEO)Kontrowersyjna wygrana Szpilki. Dyrektor TVP przeprasza, eksperci mówią o największej kompromitacji w historii (WIDEO)Czytaj dalej

Adam Małysz zdradza, co będzie z organizacją MŚ

W tym roku rywalizację w Pucharze Świata zakończą zawody w Norweskim Vikersundzie. Sezon jednak już tradycyjnie dobiegnie końca w Słowenii. Zawodnicy będą rywalizować tam w mistrzostwach świata w lotach. Zaplanowano rozegranie dwóch konkursów indywidualnych oraz drużynówki. Zaplanowano, ale z uwagi na wydarzenia ostatnich tygodni nie jest pewne czy zawody się odbędą. Wszystko przez niesławnego koronawirusa. Na terenie Słowenii odnotowano 12 przypadków zachorowań, na ponad 800 przebadanych osób. Wszyscy zarażeni zamieszkują rejony bardzo oddalone od Planicy, ale i tak decyzja o organizacji imprezy znajduje się pod znakiem zapytania.

Na poniedziałek Premier Słowenii zwołał posiedzenie Narodowego komitetu ds. bezpieczeństwa, więc być może wtedy poznamy pierwsze ustalenia. Garścią informacji na temat aktualnego stanowiska działaczy podzielił się Adam Małysz.

Wielka sensacja w walce Adama Kownackiego. Kibice przecierali oczy ze zdumienia (WIDEO)Wielka sensacja w walce Adama Kownackiego. Kibice przecierali oczy ze zdumienia (WIDEO)Czytaj dalej

Decyzja o organizacji konkursów w Planicy zapadnie w tym tygodniu

Nasz legendarny zawodnik za pomocą postu opublikowanego na swoim instagramowym koncie zdradził, że decyzja w sprawie organizacji zawodów w Planicy zapadnie w najbliższy czwartek. Wtedy też mają spotkać się trenerzy reprezentacji i władze FIS i przedyskutować zaistniałą sytuację. Zdaniem Małysza istnieją dwie opcje. Zawody się odbędą, ale bez udziału kibiców, bądź też zostaną całkowicie odwołane.

Jeśli informacje jakie przekazał Adam Małysz się potwierdzą, którakolwiek z decyzji, mocno rozczaruje kibiców. Od soboty, od godziny 19 zakazane jest w słowenii organizowanie imprez, których frekwencja przekracza 500 osób. Dotyczy to obiektów zamkniętych jak hale i budynki. Ma to zminimalizować ryzyko rozprzestrzenienia koronawirusa.

Wygląda zatem na to, że ostateczną decyzję w sprawie zawodów w Planicy, poznamy w czwartek, chyba że Słoweński rząd wyprzedzi FIS i sam zdecyduje o organizacji imprez masowych na terenie kraju.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pociąg w Warszawie pilnie zatrzymany. Nieoficjalnie: mogło chodzić o zakażenie chorobą, na miejscu służby
  2. Pendolino zatrzymane w Warszawie. Jeden z pasażerów zadzwonił na numer alarmowy
  3. Okropne wieści z Elbrusu. Nie żyje 41-letni Polak, doszło do strasznego wypadku
  4. Wiemy, czy Ronaldinho uniknie więzienia. Zwrot akcji w sprawie zatrzymania legendy
  5. Kompromitacja reprezentantek Polski. Miały dostać złoto, zostały zdyskwalifikowane
  6. Wbiła łodygę róży w ziemniaka i posadziła. Oniemiała widząc co wyrosło po 7 dniach

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News