Adam Małysz
youtube.com/tvpsport
Autor Mateusz Wysokiński - 10 Kwietnia 2020

Adam Małysz nie jest katolikiem. Święta Wielkanocy spędza w zadziwiający sposób (FOTO)

Adam Małysz , co może być dla niektórych szokujące, nie jest członkiem kościoła katolickiego. Skoczek narciarski, który zapisał piękną kartę historii polskich skoków narciarskich mało kiedy mówi o swoim prawdziwym wyznaniu. Na jaw wyszło, jak skoczek obchodzi święta Wielkanocy. Takie szczegóły na temat życia sportowca mogą zadziwić bardzo wielu kibiców.

Adam Małysz jest po dziś utożsamiany ze skokami narciarskimi w Polsce. Kultowy skoczek, który ma na swoim koncie tytuły mistrza świata i medale olimpijskie jest osobą bardzo skromną, która nie mówi za dużo na temat życia prywatnego. Okazuje się, że legenda polskich skoków nie jest katolikiem. Na jaw wyszło, jak skoczek spędza ten ważny dla wszystkich Polaków okres.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Legia Warszawa już jutro rozegra mecz. Fantastyczna i jednocześnie zaskakująca wiadomość
  2. RP: Polacy wymyślili lek na koronawirusa
Nie żyje prawdziwa legenda dyscypliny. Lekarze nie mieli szans, fatalne wiadomościNie żyje prawdziwa legenda dyscypliny. Lekarze nie mieli szans, fatalne wiadomościCzytaj dalej

Adam Małysz nie jest katolikiem. Skoczek opowiada o swojej religii

Okazuje się, że Małysz jest luteraninem. Sam co prawda nie mówi o tym często, ale zaznacza, że żona akceptuje jego wyznanie i go bardzo kocha, a jego ślub był połączeniem dwóch tych obrządków, a więc odbył się z zasadami ekumenizmu.

- Bóg jest jeden. Ekumeniczny ślub zawarliśmy w kościele luterańskim, a córka Karolina, która dziś ma 15 lat, ochrzczona została w obrządku katolickim. Pod względem wiary nie było i nie ma u nas jakiegoś podziału. Żyjemy w pełnej harmonii. W Wiśle można spotkać bardzo dużo mieszanych par, małżeństw. Fajnie jest, gdy dwóch księży odprawia nabożeństwo ekumeniczne. Czuje się wtedy, że między wiernymi nie ma podziału. Luteranami byli na przykład Jan Kochanowski, Mikołaj Rej, Oskar Kolberg, Józef Piłsudski, Władysław Anders, a wśród znanych obecnie osób Jerzy Buzek. - opowiada Adam Małysz.

Pilne doniesienia w sprawie Bartosza Kapustki. Wyjaśniła się jego przyszłość, szczegóły wyszły na jawPilne doniesienia w sprawie Bartosza Kapustki. Wyjaśniła się jego przyszłość, szczegóły wyszły na jawCzytaj dalej

Małysz wyznał, jak spędza świata. To zdjęcie mówi wszystko

Patrząc na media społecznościowe byłego skoczka, możemy zobaczyć, jak spędzał przed rokiem święta Wielkanocy. Były mistrz był wraz z ukochaną w kościele, brał udział w święceniu święconki, a także miał pomagać żonie w przygotowaniu uroczystości dla najbliższych. Sam skoczek przyznaje, że Boże Narodzenie też obchodzą razem, mimo różnic, jakie między sobą mają.

- Boże Narodzenie, najpiękniejsze święto, od zawsze było dla mnie czasem rodzinnym i radosnym, a z pewnością czymś znacznie ważniejszym niż zwykłe pielęgnowanie tradycji. Wspólne kolędowanie, kolacje wigilijne i radość z narodzin Chrystusa jest tym, co istotne. Staramy się, aby nadal było to dla naszej rodziny ważne święto. - mówi skoczek narciarski.

Adam Małysz

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Bardzo ważne słowa szefa WHO. Chodzi o znoszenie ograniczeń i restrykcji
  2. Do której będą otwarte sklepy w Wielką Sobotę? Godziny otwarcia marketów
  3. Oficjalnie: trener Zielińskiego zabrał głos ws. transferu. Nie pozostawił żadnych wątpliwości
  4. Najpiękniejsza gwiazda sportu podała publicznie swój numer telefonu. Fani są zachwyceni
  5. Leo Messi zabrał głos w sprawie transferu. Zadziwiająca deklaracja piłkarza Barcelony
  6. Sąsiad Polski zamyka sklepy. Otwarte stacje benzynowe, ale obsłużą tylko wybranych

źródło: Pikio.pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News