Adam Małysz
youtube.com/EurosportPolska
Autor Mateusz Wysokiński - 16 Listopada 2020

Adam Małysz zdradził sekret reprezentacji narodowej. Wskazał nowego gwiazdora, nie chodzi o Kamila Stocha i Piotra Żyłę

Adam Małysz, jak też reszta kadry skoczków narciarskich, szykuje się do inauguracji Pucharu Świata w skokach narciarskich, które już w ten weekend odbędą się w Wiśle. O ile wielu polskich kibiców w roli liderów kadry stawia Dawida Kubackiego, Kamila Stocha, czy Piotra Żyłę, o tyle sam Małysz twierdzi, że w tym sezonie zaskoczy jeszcze jedno nazwisko. Polski zawodnik, który do tej pory miał nierówną formę i wielokrotnie skakał poniżej swojego potencjału ma mieć potencjał na "wysokie latanie". Czy przepowiednia Adama Małysza względem skoczka się sprawdzi?

Adam Małysz to bez wątpienia jedna z największych postaci polskiego sportu. Mimo że legenda jest na emeryturze, to nadal jest blisko kadry skoczków, jako jeden z dyrektorów w Polskim Związku Narciarstwa. Małysz udzielił wywiadu Dawidowi Górze z 'WP Sportowe Fakty", w którym wyznał, że widzi nowego lidera reprezentacji Polski. O dziwo, nie jest to ani Kamil Stoch, ani Piotr Żyła, a nazwisko, które polskim kibicom do tej pory kojarzyło się ze zmarnowanym potencjałem. Mistrz wierzy, że ten sezon będzie dla tego skoczka przełomowy, a polska kadra doczeka się nowego gwiazdora, który będzie elektryzował serca Polaków.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Kamil Stoch zadziwił Polaków. Wyjawił, co jest dla niego ważniejsze od sportu, nikt nie mógł się spodziewać takich słów
  2. Prawdziwy hit w Biedronce. Za kilka złotych możesz kupić produkt, o którym marzą tysiące kobiet
  3. Przed chwilą ogłoszono druzgocącą informację. Nie żyje legendarny piłkarz, był idolem tysięcy osób
Gdy dowiedzieliśmy się, kto jest rodziną Jerzego Brzęczka, złapaliśmy się za głowę. Jest blisko związany ze sportemGdy dowiedzieliśmy się, kto jest rodziną Jerzego Brzęczka, złapaliśmy się za głowę. Jest blisko związany ze sportemCzytaj dalej

Adam Małysz udzielił wywiadu tuż przed Pucharem Świata. Wskazuje na nowego gwiazdora kadry

Skoczkiem, który zrobił wrażenie na legendzie sportu jest Klemens Murańka. Adam Małysz nie ukrywa, że sportowiec robi duże postępy oraz ma tzw. papiery na wysokie loty. Trzeba przyznać, że deklaracja Małysza jest dość odważna, patrząc na to, że do tej pory Murańka nie odnosił wielkich sukcesów w seniorskiej karierze. Możliwe jednak, że w jego przypadku powtórzy się historia Dawida Kubackiego, który w ostatnich latach dostał się do światowej czołówki, został mistrzem świata, a do końca minionego sezonu Pucharu Świata walczył o Kryształową Kulę.

- On już wcześniej dobrze się prezentował w Pucharze Kontynentalnym. W Pucharze Świata natomiast nie radził sobie pod względem psychicznym i trudno było mu się przebić. Oczywiście nie ma powodów do euforii i stwierdzeń, że Klimek wygra zawody w Wiśle. Jemu potrzebny jest spokój i wejście w system. Podczas zawodów musi skakać tak, jak na treningach. Musi odciąć się od myśli, tego, co dyktuje mu głowa. Michal Doleżal długo z nim rozmawiał na ten temat. Myślę, że z pozytywnym efektem - zapewnia Adam Małysz w rozmowie z "WP Sportowe Fakty".

Adam Małysz zaznaczył również, że jedynym problemem, który może stanąć na drodze Murańki do sukcesu jest jego psychika. Sam skoczek przekonuje jednak, że Klemens Murańka ma na tyle doświadczenia, żeby zwalczyć swoje demony i pokazać się z jak najlepszej strony, ponieważ ma wielki potencjał, który już w tym sezonie może eksplodować.

- (...) Ważne jest też mieć trenera bądź kogokolwiek w sztabie, kto potrafi dotrzeć do konkretnego zawodnika. Tak było z Horngacherem i Piotrkiem Żyłą. Klemens to już doświadczony skoczek i na pewno jest w stanie wypracować sobie własny system na starty w zawodach. Trudniej o to u zawodników, którzy dopiero zaczynają udział w PŚ. U nich trema sprawia, że skaczą zupełnie inaczej na treningach, a inaczej na zawodach. Klimek ma papiery na to, żeby skakać bardzo daleko. Również w najważniejszych konkursach - przyznaje Adam Małysz w rozmowie z Dawidem Górą.

Niewiarygodne, co Jerzy Brzęczek powiedział o Lewandowskim. Kibicom opadły szczęki, wszystko przed kameramiNiewiarygodne, co Jerzy Brzęczek powiedział o Lewandowskim. Kibicom opadły szczęki, wszystko przed kameramiCzytaj dalej

Jak z formą Kamila Stocha i reszty polskich skoczków? Adam Małysz boi się o jednego skoczka

Dawid Góra w trakcie wywiadu z Adamem Małyszem zapytał o to, jak prezentuje się forma innych polskich skoczków. Pochwalony został przede wszystkim Kamil Stoch, który od lat prezentuje światową formę i w tym sezonie także może dostarczyć wielkich emocji polskim kibicom sportu. Wśród wymienionych nazwisk, względem których Małysz ma oczekiwania na dobre występy, są Piotr Żyła, Maciej Kot, Jakub Wolny i Tomasz Pilch.

- Bardzo dobrze skacze Kamil Stoch. Piotr Żyła też, choć jemu sprawdzian nie wyszedł tak, jak wszyscy oczekiwali. Ale on sobie z tym poradzi - nie mam wątpliwości. Postęp zrobił też Maciej Kot. Odradzać zaczyna się Kuba Wolny. Oby kontynuował ten trend nie tylko na treningach, ale również podczas zawodów. Na swoim poziomie skacze Tomek Pilch. Utrzymuje stabilną formę, od czasu do czasu zaliczy wtopę, ale on potrafi świetnie się skoncentrować - przyznaje legenda polskich skoków.

Adam Małysz zdradził również, że obawia się o dyspozycję Dawida Kubackiego, który jeszcze w tamtym sezonie czarował i zwyciężał w Turnieju Czterech Skoczni, a teraz ma wielkie problemy, aby nawiązać do swojej największej formy. Małysz wierzy jednak, że Kubacki pokona swoje słabości i jego problemy z dyspozycją wynikają z trzymaniem dobrej formy przez cały czas, a taka zniżka jest czymś zupełnie naturalnym w świecie skoków narciarskich.

- Dawid borykał się z pewnymi problemami. Jego skoki nie były takie, do jakich nas przyzwyczaił. Ale to jest fighter. Jak przychodzi stanąć na wysokości zadania, to pokazuje pazur. Obecnie stopniowo dochodzi do wysokiej dyspozycji. Największe kłopoty miał jesienią. Warto jednak zauważyć, że on bardzo długo trzymał wysoki poziom. I to praktycznie bez żadnych przerw. W pewnym momencie musi przyjść obniżka dyspozycji. - przyznaje w rozmowie z "WP Sportowe Fakty" Adam Małysz.

ZOBACZ TAKŻE:

   1. Lego Masters okazało się wielkim sukcesem TVN. Odcinek zgromadził mnóstwo widzów, program uczy i bawi
   2. Koniec z kolejkami w urzędach. Załatwianie spraw stało się o niebo łatwiejsze
   3. Przed chwilą ogłoszono druzgocącą informację. Nie żyje legendarny piłkarz, był idolem tysięcy osób
   4. Adam Małysz pokazał niebywałe nagranie ze swojego domu. Takiego go nie znacie, wideo poruszyło tysiące Polaków (WIDEO)
   5. Kamil Stoch zadziwił Polaków. Wyjawił, co jest dla niego ważniejsze od sportu, nikt nie mógł się spodziewać takich słów
   6. Niemal zatrzymał się, aby obejrzeć wypadek. Wjechał w niego kierowca niesprawnego auta - Wideo z drona
   7. Na miejscu zjawiło się 10 zastępów straży pożarnej. Straty po pożarze są ogromne, spłonęło 85 ton ziarna

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News