Adam Małysz Kamil Stoch Raw Air nagroda
ANDRZEJ IWANCZUK/Reporter
Autor Piotr Bernaciak - 20 Kwietnia 2020

Kamil Stoch nie dostanie całości nagrody za wygrane Raw Air. Adam Małysz nie ma wątpliwości

Adam Małysz postanowił skomentować decyzję na temat odebraniu Kamilowi Stochowi części nagrody za turniej Raw Air. Mistrz przyznał, że jego zdaniem nie jest ona logiczna i że organizatorzy powinni zachować się zdecydowanie inaczej.

Adam Małysz często udziela się w mediach jako ekspert do spraw dotyczących naszej obecnej reprezentacji. Orzeł z Wisły nie jest aktywnym uczestnikiem Pucharu Świata, jednak mimo wszystko pracuje w PZN jako dyrektor sportowy drużyny narodowej, a z racji swoich osiągnięć wciąż uchodzi on za eksperta. Tym razem jednak sprawa wymagała nie wypowiedzi, a interwencji.

Wszystko przez decyzję, która pozbawiła Kamila Stocha połowy nagrody za zwycięstwo w turnieju Raw Air. Cykl ten został przerwany zdecydowanie przedwcześnie z racji na panującą pandemię, dlatego uznano, że to właśnie Kamil Stoch zostanie zwycięzcą jako lider klasyfikacji generalnej. Adam Małysz musiał interweniować w jego sprawie, lecz odpowiedź nie była satysfakcjonująca.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Cristiano Ronaldo ma w nosie epidemię. Pojawił się na wielkiej imprezie razem z chorą matką
  2. Maseczki mogą zostać z nami na najbliższe dwa lata. Wiceminister zdrowia wyjaśnia
Ukochana Bartosza Kurka to prawdziwa petarda.Ukochana Bartosza Kurka to prawdziwa petarda. "Chwalenie się Twoją sylwetką powinno być zabronione" (FOTO)Czytaj dalej

Adam Małysz musiał interweniować ws. nagrody Kamila Stocha

Władze turnieju Raw Air podjęły decyzję, że Kamil Stoch otrzyma jedynie połowę swojej nagrody za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej i wobec panującej pandemii jest to stanowisko oficjalne. Nie przesunięto wręczenia nagrody, lecz bezprecedensowo ogłoszono po fakcie, że będzie ona mniejsza. Ten ruch spotkał się z gigantyczną krytyką ze strony kibiców i polskich skoczków.

- Ogłosili , że Kamil dostanie połowę pieniędzy. Z jednej strony to logiczne, a z drugiej odwołanie konkursów to nie jest wina zawodnika. Jak chcieli tak zrobić, mogli od razu o tym poinformować, a nie dopiero po jakimś czasie. To powinno być zapisane w regulaminie. Jakby nie było, jest to krzywdzące dla zawodnika. Przecież, gdyby mógł, to dalej by skakał. Patrząc jednak z perspektywy organizatorów, zawody się nie odbyły. A jeśli się nie odbyły to zawodnik nie otrzymuje pieniędzy - mówi Adam Małysz w rozmowie ze Sportowymi Faktami.

Smutne wiadomości dotarły do Polski. Nie żyje kolejna, wielka postać sportu, fani w żałobieSmutne wiadomości dotarły do Polski. Nie żyje kolejna, wielka postać sportu, fani w żałobieCzytaj dalej

Adam Małysz nie miał wątpliwości

Interwencja Adama Małysza nic nie dała, bowiem nasz legendarny skoczek sprzed lat nie doczekał się oficjalnej odpowiedzi. Niestety, na ten moment trudno spodziewać się, by włodarze naprawili "błąd" i wysłali pieniądze Stochowi. Zamast 60 tysięcy euro Kamil Stoch otrzyma więc tylko połowę tej kwoty.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Morawiecki przekazał najnowsze informacje ws. walki z epidemią. Polska podobno pobiła rekord świata
  2. Tajemnicze dźwięki w Warszawie. Mieszkańcy zaniepokojeni, skąd one pochodzą?
  3. Była dziewczyna reprezentanta Polski prezentuje swoje wdzięki w bikini. Piłkarz ma czego żałować (FOTO)
  4. Najlepsza bramka w historii Barcelony. Ten gol otworzył Messiemu wrota do wielkiej kariery (WIDEO)
  5. Policja rozbiła bojówkę klubu z Ekstraklasy. Mieli siekiery, maczety, noże i narkotyki
  6. Godziny dla seniorów już nie codziennie. Sklepy ograniczają udogodnienia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News