Adam Małysz
Eibner-Pressefoto/EXPA/Feichter/Imago Sport and News/East News
Autor Piotr Mika - 23 Sierpnia 2020

Wielki sukces siostrzeńca Adama Małysza. Skoczek twierdzi, że dopiero się rozkręca

Adam Małysz zainspirował wielu młodych chłopców do tego, by spróbować swoich sił w skokach narciarskich. Jednym z nich jest jego siostrzeniec, który w ostatnich zawodach Letniego Grand Prix (LGP) pokazał wielką klasę i zajął jedną z czołowych lokat. Jak sam przyznaje, nie jest to jego maksimum możliwości i wciąż ma duże rezerwy.

Adam Małysz z pewnością przyglądał się sobotnim zawodom LGP z dużą uwagą, ale nie tylko ze względu na swoją pracę. Legendarny skoczek miał bowiem możliwość oglądać w akcji swojego 19-letniego siostrzeńca, który zanotował jeden z najlepszych wyników w swojej karierze.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Słowa Wiceministra Finansów wlały trwogę w serca Polaków. Rząd rozważa poważną decyzję, która miałaby kolosalne konsekwencje
  2. Pilny apel sanepidu, trwają poszukiwania mieszkańców. Proboszcz ma koronawirusa
  3. Granda wokół Rafała Trzaskowskiego. Prezydent Warszawy wyjechał na wakacje, wybuchła afera
Dwa razy leżał na deskach, ale wstał i dokonał potwornej zemsty. Nieprzytomny rywal bezwładnie runął na matę (WIDEO)Dwa razy leżał na deskach, ale wstał i dokonał potwornej zemsty. Nieprzytomny rywal bezwładnie runął na matę (WIDEO)Czytaj dalej

Adam Małysz może być dumny

Tomasz Pilch nie jest nikim anonimowym dla oddanych fanów skoków narciarskich. Ma on na swoim koncie starty w Pucharze Świata, w którym zdobył już swój premierowy punkt. Dla mniej zaangażowanych kibiców może nie być już tak znany, lecz warto przyjrzeć się mu uważniej, gdyż przez wielu jest uważany za nadzieję polskich skoków.

Pierwsze sukcesy odnosił już na przełomie 2017 i 2018 roku, mając zaledwie 17-lat. Wygrał dwa zawody Pucharu Kontynentalnego, czym zasłużył na powołanie od Stefana Horngachera, który włączył go do polskiej kadry na dwa zawody Turnieju Czterech Skoczni. Kilka dni później w konkursie w Zakopanem zajął 30. miejsce, zdobywając wspomniane już pierwsze punkty w karierze.

Latem 2018 roku, gdy zajął 17. miejsce w konkursie LGP w Wiśle wydawało się, że wszystko idzie w dobrą stronę. Niestety, później przyszła zniżka formy która trwała aż do końcówki sezonu 2019/2020. Teraz Adam Małysz znów może być dumny ze swojego siostrzeńca, który w sobotnim konkursie LGP na skoczni w Wiśle zajął 4. miejsce i wystartuje również w niedzielnych zawodach.

Anna Lewandowska zadziwia w dniu urodzin męża. Pokazała się bez ubrania przed tysiącami Polaków, co za widok (FOTO)Anna Lewandowska zadziwia w dniu urodzin męża. Pokazała się bez ubrania przed tysiącami Polaków, co za widok (FOTO)Czytaj dalej

Coraz większa pewność siebie młodego skoczka

Tomasz Pilch imponował przede wszystkim regularnością. W rozmowie z Tomaszem Kalembą z serwisu Onet Sport nie ukrywał jednak, że odczuwał stres. - To rzeczywiście był dobry dzień dla mnie. Od pierwszego do ostatniego skoku wszystko było w porządku. Przed druga serią było trochę stresu, bo zajmowałem trzecie miejsce, ale powiedziałem sobie, że muszę oddać taką próbę, jak na treningu i to wystarczy. I udało się powtórzyć to, co robię normalnie na zajęciach. - oceniał po zawodach siostrzeniec Adama Małysza.

Zarówno jego trenerzy jak i on sam twierdzi, że to stać go na o wiele więcej. - Tkwią we mnie jeszcze naprawdę duże rezerwy. I ja to też czuję. Zresztą na treningach bywa tak, że skaczę na poziomie naszych najlepszych zawodników. Staram się też tak pracować, by uwalniać rezerwy. - mówi Tomasz Pilch w rozmowie z Tomaszem Kalembą.

Źródło: Onet Sport

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Monika Zamachowska podzieliła się informacjami o swoim nieszczęściu. Gwiazda bardzo cierpi przez pandemię
  2. Wsadził kamerę do opony. Niesamowite nagranie z jej wnętrza podczas jazdy
  3. Pilna informacja dotarła do mediów. Nie żyje uwielbiany gwiazdor, walczył o życie w szpitalu
  4. Adam Małysz wpadł na rewelacyjny pomysł. Chodzi o przyszłość polskich skoków, wszystko wyszło na jaw
  5. Piotr Żyła dorwał się do mikrofonu i się zaczęło. Rozbroił wszystkich swoimi słowami, wszystko poszło do telewizji
  6. Wideo - Przerażający wypadek. Ciężarówka z impetem wjechała w samochody osobowe

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News