Adam Małysz
Instagram.com/adammalyszofficial
Autor Piotr Mika - 26 Września 2020

Czy Adam Małysz jest katolikiem? Prawda jest zupełnie inna, niż się wszystkim wydawało

Adam Małysz to postać w Polsce legendarna, wybitny skoczek, który przyciągał przed telewizory miliony widzów. Choć już dawno zakończył on swoją karierę, to wciąż jest niezwykle popularny, a swoje ogromne doświadczenie wykorzystuje on teraz w swojej pracy w Polskim Związku Narciarskim. Niewiele osób pamięta jednak o tym, że Adam Małysz nie jest katolikiem jak większość Polaków.

Adam Małysz wciąż pozostaje symbolem skoków narciarskich w Polsce. Były zawodnik ogromne rzesze fanów przyciągał oczywiście swoimi wynikami, ale także swoją skromną postawą poza skocznią. Podobnie jest zresztą do dzisiaj, a Adam Małysz rzadko szuka rozgłosu i nieczęsto zdradza szczegóły z życia prywatnego. Z tego powodu niewiele osób może pamiętać o tym jakiego jest wyznania.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Narzeczona Artura Szpilki przekroczyła kolejną granicę. Pokazała się tak, jak stworzył ją Bóg, oniemiejecie (FOTO)
  2. Waloryzacja 2021. Resort podał konkretną kwotę
  3. "Polski Ken" chciałby walczyć na Fame MMA. "Może niektórym zamknąłbym te piękne buźki"
Tak wygląda dom Roberta Lewandowskiego. Kosztuje miliony złotych, niewiarygodne luksusy (FOTO)Tak wygląda dom Roberta Lewandowskiego. Kosztuje miliony złotych, niewiarygodne luksusy (FOTO)Czytaj dalej

Adam Małysz nie jest katolikiem jak żona i córka

Wybitny polski skoczek wciąż budzi wiele pozytywnych emocji mimo tego, że już dawno zakończył karierę. Przez jego silny związek ze skokami narciarskimi wielu kibiców może nawet nie pamiętać, że Adam Małysz z powodzeniem startował w... rajdach samochodowych. Co więcej, z powodzeniem brał on udział w najtrudniejszym wyścigu świata - Rajdzie Dakar.

Przygoda z tym sportem już się zakończyła, a teraz Polak realizuje się jako dyrektor ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej w Polskim Związku Narciarskim. Adam Małysz z racji swojej popularności i pełnionej funkcji często udziela wywiadów, ale rzadko mówi o swoim życiu prywatnym. Stąd często zapomina się, że jest on luteraninem.

Justyna Kowalczyk przekazała tysiącom Polaków radosną wiadomość. Wszystko utrzymywała w tajemnicy, gratulujemyJustyna Kowalczyk przekazała tysiącom Polaków radosną wiadomość. Wszystko utrzymywała w tajemnicy, gratulujemyCzytaj dalej

Zgodne życie małżonków innych wyznań

Najgłośniej o tym, że Adam Małysz nie jest wyznania katolickiego, było przy okazji jego ślubu. Z racji tego, że jego ówczesna narzeczona, Izabela, jest wyznania katolickiego, para wzięła ślub ekumeniczny, czyli niejako łączący oba obrządki.

- Bóg jest jeden. Ekumeniczny ślub zawarliśmy w kościele luterańskim, a córka Karolina, która dziś ma 15 lat, ochrzczona została w obrządku katolickim. Pod względem wiary nie było i nie ma u nas jakiegoś podziału. Żyjemy w pełnej harmonii. W Wiśle można spotkać bardzo dużo mieszanych par, małżeństw. Fajnie jest, gdy dwóch księży odprawia nabożeństwo ekumeniczne. Czuje się wtedy, że między wiernymi nie ma podziału - opowiadał Adam Małysz.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wideo - Policyjny radiowóz mógł doprowadzić do wielkiej tragedii. O krok od groźnego wypadku
  2. Ogromna farma fotowoltaiczna w Polsce. Nad pracami czuwa Polsat
  3. Szalony plan organizatorów mundialu. Cała reprezentacja ma zagrać w europejskiej lidze
  4. Znamy cenę za Kyliana Mbappe. Real Madryt tylko uśmiechnął się pod nosem
  5. Porażające informacje z Turcji. Żona zleciła zabójstwo znanego piłkarza
  6. 1500 zł dodatku miesięcznie. Wiceminister właśnie potwierdził wejście nowej dopłaty

OBŁĘDNIE SMACZNE I PROSTE KOTLECIKI Z KURCZAKA - PYCHA

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News