Adam Nawałka
PAWEL JASKOLKA/AGENCJA SE/East News
Autor - 19 Maja 2020

Adam Nawałka dostał oferty z dwóch reprezentacji. Były selekcjoner ujawnia kulisy

Adam Nawałka pozostaje bezrobotny od 31 marca ubiegłego roku, kiedy rozstał się z Lechem Poznań. Były selekcjoner reprezentacji Polski twierdzi, że zimą otrzymał propozycję współpracy od dwóch federacji, jednak z niej nie skorzystał. Nawałka wyjaśnia motywy swojej decyzji.

Przygoda Nawałki z Lechem Poznań była wyjątkowo krótka i nieudana. Trener z Krakowa poprowadził "Kolejorza" w zaledwie 11 meczach, z których wygrał tylko pięć. Uznawany za jednego z najlepszych fachowców w Polsce były selekcjoner zamiast tchnąć w ekipę z Poznania nowego ducha, przedłużył marazm na stadionie przy Bułgarskiej. Od 31 marca ub. roku Nawałka pozostaje bezrobotny. Nie znaczy to jednak, że 62-letni trener nie otrzymał żadnych ofert. Przeciwnie - mógł nawet poprowadzić jedną z europejskich reprezentacji.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Olbrzymia tragedia w rodzinie słynnego gwiazdora. Jego 8-letni synek zginął w dramatyczny sposób
  2. Ukradziono auto pilota Lotniczego Pogotowia. W środku licencja i sprzęt, bez którego nie może latać
Mija osiem lat od jednego z najlepszych finałów Ligi Mistrzów w historii. Kibice długo nie mogli się otrząsnąćMija osiem lat od jednego z najlepszych finałów Ligi Mistrzów w historii. Kibice długo nie mogli się otrząsnąćCzytaj dalej

Adam Nawałka nie chciał pracować na Cyprze

Z byłym selekcjonerem reprezentacji Polski skontaktowali się przedstawiciele cypryjskiej federacji piłkarskiej. Miał również propozycję z Chin, którą jednak przekreśliła epidemia COVID-19. - Rzeczywiście, były wstępne rozmowy, ale nie doszło do ich finalizacji. Tak jak w grudniu, kiedy otrzymałem propozycję poprowadzenia reprezentacji Cypru. Wtedy to ja nie zdecydowałem się na przyjęcie tej oferty - mówi Nawałka w rozmowie z "Super Expressem".

Były selekcjoner nie musi się spieszyć z powrotem na ławkę trenerską. Potężną poduszkę finansową gwarantują mu bowiem oszczędności z czasów pracy w PZPN-ie oraz 450 tys. zł, które otrzymał od Lecha Poznań w ramach odszkodowania za przedwczesne zerwanie umowy przez klub.

Mama Roberta Lewandowskiego opowiedziała całą prawdę o śmierci męża. Po latach poznaliśmy druzgocące szczegółyMama Roberta Lewandowskiego opowiedziała całą prawdę o śmierci męża. Po latach poznaliśmy druzgocące szczegółyCzytaj dalej

Nawałka docenia swojego następcę

W rozmowie z "Super Expressem" Adam Nawałka został również spytany o kwestię przedłużenia umowy przez PZPN z Jerzym Brzęczkiem, który zastąpił go na stanowisku selekcjonera kadry. - Bardzo dobra decyzja! Wydaje mi się, że od dłuższego czasu nie podlegało dyskusji, że kontrakt zostanie przedłużony. I słowo ciałem się stało. Jurek osiągnął bardzo dobry wynik w eliminacjach i zasłużył na to, by poprowadzić Polskę na Euro. Widać, że Jurek ma pomysł na organizację gry, że drużyna czyni stały postęp - ocenił.

Nawałka jest również przekonany, że kadrę Brzęczka stać na powtórzenie jego ekipy z mistrzostw Europy w 2016, jakim był awans do ćwierćfinału imprezy. - Widać, że drużyna jest dobrze dobrana personalnie, coraz lepiej prezentuje się w grze ofensywnej. Jurek stara się wykorzystać potencjał zawodników. Co do gry obronnej, to zawsze można coś poprawić. Reprezentacja musi bronić całym zespołem, jak podczas Euro we Francji i wystrzegać się takich błędów, jakie popełniliśmy w Rosji - analizuje.

Źródło: "Super Express"

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wyjechał na wakacje mimo epidemii. Może skończyć w więzieniu i zapłacić ogromną karę
  2. Przeraźliwa wizja Jackowskiego. Już się zaczęło. Jasnowidz powiedział co stanie się w Warszawie
  3. Adam Małysz opowiedział o swojej tajemniczej pasji. Zaraził nią Kamila Stocha
  4. Bayern Monachium poinformował o kontuzji swojego zawodnika. Lekarze są pewni, nie zagra do końca sezonu
  5. Jan Tomaszewski bezwzględny wobec przedłużenia kontraktu z Brzęczkiem. "Doprowadził do kompromitacji Polski"
  6. Kierowco, lepiej się pośpiesz. Czasy tanich paliw już się kończą

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News