Agnieszka Radwańska
Piotr Molecki/East News
Autor Mateusz Dziubiński - 27 Października 2020

Agnieszka Radwańska zabrała głos ws. aborcji. Wielu Polaków jest zszokowanych

Agnieszka Radwańska postanowiła również zabrać głos w sprawie, którą od kilku dni żyje cała Polska. Chodzi oczywiście o decyzję Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji eugenicznej, który uznał, że jest ona niezgodna z konstytucją RP. Utytułowana tenisistka niedawno sama została mamą, więc jej stanowisko może zszokować Polaków. 

Agnieszka Radwańska jako jedna z najpopularniejszych polskich sportsmenek ostatnich lat zdecydowała się zabrać głos na temat decyzji Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji. Emerytowana tenisistka użyła mocy mediów społecznościowych, by wyrazić, co myśli o decyzji podjętej przez TK.

Były menadżer Roberta Lewandowskiego zatrzymany. Miał szantażować piłkarza, dziś usłyszy zarzutyByły menadżer Roberta Lewandowskiego zatrzymany. Miał szantażować piłkarza, dziś usłyszy zarzutyCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Jakub Błaszczykowski czaruje jak za najlepszych lat. Co za bramka w Ekstraklasie, ręce składają się do oklasków (WIDEO)
  2. Morawiecki zabrał głos nt. burzliwej sytuacji w kraju. "Będziemy się ze stanowczością przeciwstawiać"
  3. Kamil Stoch grzmi przed nowym sezonem Pucharu Świata. "Cel uświęca środki", może zostać najlepszym w historii


Agnieszka Radwańska zareagowała na protesty kobiet

Najgłośniejszym tematem w Polsce w ostatnich dniach, jest zdecydowanie decyzja Trybunału Konstytucyjnego z 22 października. Zdecydowano, że aborcja w przypadku prawdopodobieństwa nieodwracalnego uszkodzenia płodu lub nieuleczalnej choroby, która zagraża życiu dziecka, jest niezgodna z konstytucją .

Decyzja ta wywołała ogromne kontrowersje i sprawiła, że w całym kraju wybuchły protesty. O decyzji polskich władz zrobiło się głośno na całym świecie. Wsparcie kobietom okazali liczni przedstawiciele świata show-biznesu i sportu.

Poparcie dla kobiet, które protestują od kilku dni, poparły między innymi Anna Lewandowska, czy Justyna Kowalczyk. Odważne słowa byłej mistrzyni olimpijskiej po wyroku TK odbiły się szerokim echem w internecie i całej Polsce.

- Polska zmierza do ortodoksji. Polki powoli przystosowuje się do jedynej słusznej roli inkubatorów. Nie wiem, jak można skazać kobietę na urodzenie martwego płodu? - powiedziała Kowalczyk w rozmowie z dziennikarzem Sport.pl Pawłem Wilkowiczem. W podobnym tonie wypowiadają się też inne gwiazdy.

Niefortunny wpis Anny Lewandowskiej. Spadła na nią fala krytyki, trenerka zaczęła się kajać (FOTO)Niefortunny wpis Anny Lewandowskiej. Spadła na nią fala krytyki, trenerka zaczęła się kajać (FOTO)Czytaj dalej


Stanowisko Radwańskiej zaskoczyło Polaków

Na temat decyzji Trybunału Konstytucyjnego i sytuacji w Polsce postanowiła zareagować także inna uwielbiana sportsmenka. Mowa o Agnieszce Radwańskiej, która kilka miesięcy temu sama po raz pierwszy została mamą.

Była tenisistka użyła mediów społecznościowych, by wyrazić, co czuje w związku z wydarzeniami ostatnich dni. Agnieszka Radwańska na swojej story w serwisie Instagram udostępniła zdjęcie Pauli Kani-Choduń ze specjalnym wpisem i czerwoną błyskawicą, która stała się symbolem ruchu protestujących kobiet.

Podobnie postąpiła także siostra Agnieszki Radwańskiej Urszula. Młodsza z sióstr także wyraziła tym samym poparcie dla protestujących kobiet.

Poparcie ze strony Agnieszki Radwańskiej może być dla wielu Polaków zaskoczeniem. Była tenisistka sama niedawno urodziła dziecko, a do tego wiele razy zapewniała o swojej wierze w Boga. Jednym z głównych argumentów wskazywanych za zakazem aborcji jest właśnie niezgodność z wiarą chrześcijańską.

Agnieszka Radwańska

Agnieszka Radwańska

Źródło: Instagram

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gwiazda "M jak miłość" pobita podczas Strajku Kobiet? Wszystko zrelacjonowała, porażające materiału ujrzały światło dzienne
  2. Niesamowite dokonanie naukowców. Sklonowali wymarłe zwierzę, liczą na przywrócenie gatunku
  3. Justyna Żyła znów zaskoczyła całą Polskę. Nie będzie już więcej kontrowersji? Piotr Żyła i tysiące Polaków odetchną z ulgą
  4. Kapitalny gol reprezentanta Polski. Huknął jak z armaty, Polak bohaterem, Jerzy Brzęczek da mu więcej szans?
  5. Genialny Robert Lewandowski. Znowu dominował, Eintracht na kolanach, trzy bramki Polaka
  6. Trzech mężczyzn pchało VW Golfa na autostradzie. Zachowanie ich kolegi było kuriozalne - Wideo
  7. Nie wierzysz w działanie maseczek? Pierwsze poważne badanie, które obnaża ich skuteczność

Test maseczek ochronnych - który rodzaj jest najskuteczniejszy?

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News