Andrzej Duda
VALENTYN OGIRENKO/AFP/East News
Autor Piotr Mika - 24 Października 2020

Andrzej Duda zarażony koronawirusem. Prezydent mógł zarazić gwiazdę polskiego sportu

Andrzej Duda mimo zachowywania środków ostrożności nie uniknął zakażenia koronawirusem. Informacja ta obiegła polskie media w sobotni poranek. Sprawa jest o tyle istotna, że jeszcze w piątek prezydent był aktywny służbowo i spotkał się miedzy innymi z jedną z gwiazd polskiego sportu.

Andrzej Duda jest zakażony SARS-CoV-2, o czym informacja została podana w sobotę rano. Na razie niewiele wiadomo na temat tego, gdzie mogło dojść do zarażenia, wiemy jednak, że głowa państwa na tę chwilę czuje się dobrze.

Wiele osób zastanawia się jednak, czy mimo zachowywania środków ostrożności, prezydent nie zaraził innych osób. Andrzej Duda jeszcze w piątek, czyli w dniu wykonania testu, spotykał się z innymi osobami, w tym jedną z najlepszych polskich sportsmenek tego roku.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Przepiękna bramka rywali Lecha Poznań. Piłkarz Rangers huknął jak z armaty z połowy boiska, co za gol (WIDEO)
  2. Już w poniedziałek Polacy odczują skutki, wszyscy mają dość. Działania przybierają na sile
  3. Smutna informacja obiegła media. Kibic pobity przez bandytów nie żyje, jego życie od lat było wielkim cierpieniem
Marcin Różalski dotkliwie pobity w walce na gołe pięści. Musiał interweniować lekarz. Marcin Różalski dotkliwie pobity w walce na gołe pięści. Musiał interweniować lekarz. "Nie widzę na oko" (WIDEO)Czytaj dalej

Andrzej Duda mógł zarazić polską gwiazdę tenisa?

Pandemia koronawirusa sprawia coraz więcej problemów rządzącym w całej Europie. W naszym kraju padają kolejne rekordy zakażeń, coraz mniej jest wolnych łóżek, a cały kraj znalazł się w czerwonej strefie.

Obostrzenia oraz zasady bezpieczeństwa mają chronić przed zakażeniami, jednak na tę chwilę nie widać efektów. Okazuje się również, że nawet prezydent nie był w stanie uniknąć zakażenia. O całej sprawie poinformował na Twitterze jego rzecznik.

- Szanowni Państwo, zgodnie z zaleceniami wczoraj Prezydent Andrzej Duda miał wykonany test na obecność koronawirusa. Wynik okazał się pozytywny. Prezydent czuje się dobrze. Jesteśmy w stałym kontakcie z odpowiednimi służbami medycznymi - napisał Błażej Spychalski.

Jak informowaliśmy wczoraj, Andrzej Duda zdecydował wręczyć jednej z naszych tenisistek wysokie odznaczenie państwowe. W piątek Iga Świątek została odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi. Pomimo ubrania maseczek oraz rękawiczek ochronnych wiele osób zastanawia się, czy nie doszło do zakażenia.

Robert Lewandowski szantażowany przez swojego agenta? Prawnik piłkarza przedstawia mocne dowodyRobert Lewandowski szantażowany przez swojego agenta? Prawnik piłkarza przedstawia mocne dowodyCzytaj dalej

Iga Świątek może mieć koronawirusa

Jak widzieliśmy, na ceremonii Andrzej Duda oraz Iga Świątek stali blisko siebie. Doszło również do uścisków dłoni. Zarówno tenisistka jak i prezydent mieli na sobie rękawiczki oraz maseczki ochronne, jednak nie wiadomo czy i tak nie doszło do transmisji wirusa.

Bardzo możliwe, że z powodu bliskiego kontaktu tenisistka będzie musiała udać się na kwarantannę. Z pewnością otoczenie zawodniczki zadba o jej zdrowie i możliwe, że już niedługo Iga Świątek również przejdzie testy, aby upewnić się, czy nie doszło do zakażenia.

Iga Światek zasłużyła w opinii prezydenta na wyróżnienie Złotym Krzyżem Zasługi po tym, jak wygrała wielkoszlemowy turniej tenisowy Roland Garros w grze pojedynczej. Był to pierwszy taki sukces w historii polskiego tenisa.

Ledwie 19-letnia zawodniczka z Raszyna przeszła przez cały turniej jak burza, wygrywając wszystkie spotkania nawet bez straty seta. W finale pokonała Sofię Kenin i już u progu kariery mogła cieszyć się z z niezwykłego sukcesu. W ten duży wkład miał tata Igi, Tadeusz Świątek, który również został odznaczony przez Andrzeja Dudę.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Minister przyłapana na ucieczce. Udawała, że nie widzi protestujących
  2. Electronic Arts w ogniu krytyki. Kolejny pozew o kontrowersyjną funkcję
  3. Wielki komplement trenera Benfiki w kierunku piłkarzy Lecha. "Mocniejsi od tych z Ligi Mistrzów"
  4. To już koniec legendarnego polskiego klubu? Po 99. latach zawieszono wszelkie zajęcia sportowe, upadek jest bardzo bliski
  5. Przepiękna bramka rywali Lecha Poznań. Piłkarz Rangers huknął jak z armaty z połowy boiska, co za gol (WIDEO)
  6. Rząd wprowadza zmiany i wysokie kary. Lepiej się na nie przygotować
  7. Nie wierzysz w działanie maseczek? Pierwsze poważne badanie, które obnaża ich skuteczność

Test maseczek ochronnych - który rodzaj jest najskuteczniejszy?

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News